FK Baník Most - SK Motorlet Praha   2 : 2 (0 : 1)

Ve čtvrtek 18.8. 2011 sehráli A žáci Baníku Most generálku na ligu s mužstvem SK Motorlet Praha. V první šanci utkání se ocitli domácí hráči po průniku Mikesky, jehož následnou přihrávku nedokázal dopravit do odkryté branky Dolejší. Hosté odpověděli v 6. minutě, kdy domácí propadli ve středu hřiště a hostující hráč střelou pod břevno mosteckého brankáře Klejny otevřel skóre utkání 0:1. Po této brance byli hosté aktivnější a častěji ohrožovali domácí branku. Naštěstí pro mostecké, tyto pokusy většinou končili mimo branku. Největší šance hostujícího mužstva přišly po standardních situacích, kdy mostecké hráče v tuto chvíli podržel brankář Klejna. Domácím hráčům nevycházel vůbec přechod do útočné fáze hry. Chyběla přesná a včasná finální přihrávka a tak domácí hráči většinou byli zachyceni v ofsajdové pasti hostujícího družstva. Až v závěru poločasu se domácí dočkali šance. Po individuální akci zakončoval Valta, jeho střelu brankář jen vyrazil k nohám Kasala, který dorážel jen do bránícího hráče a závar ukončil až Holečka střelou vedle. První poločas tak skončil vítězstvím pražského mužstva. Druhý poločas začali mostečtí o poznání lépe a od úvodních minut druhého poločasu zatlačili svého soupeře na vlastní polovinu. Tento tlak dokázali mostečtí zúročit už po pěti odehraných minutách. To zatáhl míč po pravé straně Šebek, který následnou přihrávkou vybídl ke střelení branky volného Weinhauera 1:1. Ve 45. minutě předvedli mostečtí nejhezčí akci utkání. Ve středu hřiště se uvolnil přes dva bránicí hráče Kasal, ten pak následně a ideálně nahrál nabíhajícímu Mikeskovi, který z prvního dotyku stříleným centrem našel na zadní tyči osamoceného Šebka, který uklidil míč do prázdné branky 2:1. V 50. minutě ukázal opět svoji rychlost Šebek, kdy z dvou bránících hráčů doslova udělal stojné sloupy a následnou přihrávkou hledal nabíhajícího Mikesku, kterému jen krok chyběl k zakončení do prázdné branky. Od této chvíle se hra vyrovnala a tak se většinou bojovalo ve středu pole bez většího vzrušení na obou stranách. Až v závěru zápasu se začali opět více do šancí dostávat hosté z Prahy. V 65. minutě se k odraženému míči dostal na hranici velkého vápna nekrytý hráč hostí, ale byl tak překvapený, že zakončil hodně vedle domácí branky. Mostečtí se bohužel z této situace nepoučili a v poslední minutě utkání opět dostal hostující hráč na hranici šestnáctky mnoho prostoru, kterého tentokrát 100% dokázal využít ke vstřelení vyrovnávací branky na 2:2. Tato událost byla poslední zajímavá v tomto utkání a tak po závěrečném hvizdu si obě mužstva musela spokojit se zaslouženou remízou v generálce na ligu.

Sestava: Klejna – Sommer, Roža, Pstrong, Svoboda – Holečka, Kasal, Dolejší, Mikeskal – Šebek, Valta

Střídali: Rác, Dvořák, Němec, Šulta, Weinhauer

Branky: 40. Weinhauer, 45. Šebek

Trenér: Jiří Lovíšek