FK Baník Most - FK Baník Most U14   3 : 2 (1 : 0)

11.12.2011, 10.15 hodin, Fotbalový stadion J. Masopusta - UMT

První poločas hrála U-14 pohledný kombinační fotbal na rychlé protiútoky s několika gólovými šancemi. Fyzicky vyspělého soupeře zaskočila aktivním napadáním jeho rozehrávky a důraznou defenzívou. Přesto si U-15 v 8. minutě vytvořila první brankovou příležitost, ale gól Valty rozhodčí neuznal z důvodu ofsajdu. V 18. minutě Schön předvedl krásnou individuální akci na pravé straně, ale jeho přesnou přihrávku nedokázal využít zcela sám před gólmanem Malý, který si míč špatně zpracoval a brankáře Kešnera neprostřelil. Ve 26. minutě se nadechl k sólu Polcar, ale střelou z 11 metrů mezi tři tyče nezamířil. Další brankovou šanci si U-14 vypracovala v 31. minutě utkání díky nevídanému průniku Merdy téměř z poloviny hřiště. Levý obránce prošel s míčem u nohy až do pokutového území soupeře a střelou po zemi minul levou tyč branky snad o milimetry! Nedáš – dostaneš, platilo vzápětí. Rychlou kombinaci Kasala s Hánou využil k samostatnému úniku Lam a po kličce brankáři poslal U-15 do vedení – 1:0. V úvodu 2. poločasu U-15 zatlačila svého soupeře na vlastní polovinu a z následného tlaku vytěžila dvě velké šance. Ovšem střídající brankář Eichler předvedl výborné zákroky a U-14 podržel. Ve 40. minutě mohl Baník U-14 vyrovnat. Přímý volný kop Merdy se odrazil k Hruštincovi, který pohotovou ránou orazítkoval pouze břevno a dorážku Polcara zachytil gólman Kešner! A tak se měnilo opět skóre na druhé straně. Ve 44. minutě obránce Baloun „přihrál“ nezištně Šebkovi, jeho střelu Eichler vyrazil před sebe, ale napodruhé se už kanonýr „15“ nemýlil – 2:0. Po této brance však U-15 polevila v koncentraci a soupeř toho dokázal hned využít. Ve 45. minutě se ránou z voleje prosadil Hruštinec – 2:1. V dalším průběhu zápasu měli mírnou herní převahu starší žáci, ale bez výraznější příležitosti. Až v 60. minutě předvedl Hána parádní slalom přes tři hráče U-14 a střelou pod břevno vrátil svému týmu dvoubrankové vedení – 3:1. Mostecká U-14 však nerezignovala a i nadále byla svým starším soukmenovcům vyrovnaným soupeřem. V 69. minutě Vejrážka vypíchl míč váhajícímu Němcovi a jeho přihrávku téměř před prázdnou branku poslal Škorník z 5 metrů nad břevno! V poslední minutě přece jen dokázala U-14 korigovat stav dnešního střetnutí. Gólman Kešner odkopem zasáhl dotírajícího Chaloupku, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru – 3:2. V zajímavém utkání hraném ve vysokém tempu, bylo k vidění několik velmi dobrých individuálních výkonů na obou stranách, nakonec zvítězil FK Baník Most U-15. Nicméně FK Baník Most U-14 jim byl v tomto střetnutí více než zdatným protivníkem, když nedokázal proměnit tři vyložené šance z 1. poločasu.

Branky: 32. Lam, 44. Šebek, 60. Hána – 45. Hruštinec, 70. Chaloupka.

Sestava: Kešner  –  Rác (36. Beran), Roža (36. Němec), Pstrong, Mikeska  –  Lam (45. Šulta), Hána, Holečka (36. Weinhauer), Kasal  –  Šebek, Valta ( 36. Dvořák).

Trenér: Jiří Lovíšek