FK Baník Most - SK Kopisty   1 : 5 (1 : 1)

15.1. 2012, 11.00 hodin,  Most – UMT FSJM,  přípravné utkání

Ligoví žáci Baníku Most se střetli v prvním přípravném utkání v roce 2012 s dorostem SK Kopisty. V úvodu zápasu byli mostečtí žáci aktivnějším mužstvem a pěknými kombinacemi drželi míč pod kontrolou a snažili se dostávat do zakončení. V 9 minutě se ještě nedokázal ideálně orientovat v pokutovém území po rohovém kopu útočník Šebek. V 13 minutě se, ale už opět po rohovém kopu, dokázal ideálně orientovat ve vápně Dolejší a ranou z prvního dotyku otevřel skóre utkání. V 17 minutě se vyznamenal brankář Klejna, který bravurně zlikvidoval pokus hostujícího hráče. O dvě minuty později vybídl ke skórování Šebek nabíhajícího Lama, který se na dvakrát  nedokázal prosadit tváří v tvář hostujícímu brankáři. V 25. minutě se dokázali hostující dorostenci prosadit, ale branka nemohla být uznána pro postavení hráče mimo hru. V 31. minutě už hosté dokázali vyrovnat, když obráncům utekl rychlonohý hráč a kolem brankáře Klejny vyrovnal stav utkání na 1:1. V závěru poločasu se už nic podstatného neudálo a tímto stavem tak skončil první poločas. Do druhého poločasu nastoupili mostečtí žáci jako vyměnění a nechávali soupeři dostatek prostoru. Starší dorostenci tímto luxusem nepohrdli a dokázali se nakonec ve druhém poločase 4x prosadit. Mostečtí žáci se dostávali do zakončení ve druhém poločase jen ojediněle. Za zmínku stojí obrovská šance Weinhauera, před kterým už zývala, po ideální přihrávce od Mikesky, prázdná branka. K ideálnímu zakončení chyběl tak hráči pověstný krůček.

Sestava: Klejna (40. Stanko) – Němec, Svoboda, Pstrong, Mikeska (30. Rác, 70. Holečka) – Lam (50. Šebek), Kasal (70. Dvořák), Dolejší, Šulta (30. Weinhauer) -  Šebek (30 Dvořák, 60. Šulta), Valta  (30. Holečka, 60. Mikeska)

Branka: 13. Dolejší

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér:  „ Utkání dvou odlišných poločasů. V prvním poločase kluci podali velmi dobrý výkon a k vidění byli i velmi dobré individuální výkony. Bohužel druhý poločas byl pro mne velkým zklamáním.  Kluci už nehráli s takovým odhodláním a nasazením jako v prvním poločase. Věřím, že si z druhého poločasu kluci vezmou velké ponaučení do dalších zápasů. “