Povinné vítězství s Admirou

07.11.2015 12:00

V dalším kole ČLD jsem přivítali soupeře z Prahy na UMT ve Velebudicích. Od prvních minut jsme hráli jenom na polovině hostujícího týmu a vytvářeli si spoustu šancí. Bohužel jsme po úvodním náporu na chvíli ztratili koncentraci. Po faulu před naším pokutovým územím soupeř rychle rozehrál přímý kop a hostující hráč najednou postupoval sám ze strany na naši branku, křižující Weickert byl v situaci pozdě a vypíchl míč soupeři i s nohou a tento zákrok byl posouzen jako faul. Z penalty se Pavlata nemýlil a ve 38. minutě jsme prohrávali 0:1. Ještě do poločasu jsme měli obrovské šance, ale opět jsme nedokázali prostřelit hostujícího brankáře. Po přestávce, ve druhém poločase, jsme pozměnili rozestavení a hned se vrhli do útočení. Branky padly v 62. minutě po kombinaci Hruštinec – Benda – Plos, kdy ten poslední konečně protrhl střeleckou smůlu. I dále jsme soupeře zavřeli před pokutovým územím a v 68. minutě svůj dobrý výkon v utkání okořenil nádhernou střelou z dvaceti metrů do šibenice Hruštinec. Poté i soupeř si uvědomil, že pokud chce vyhrát, nebo aspoň korigovat skóre tak musí se dostat přes půlící čáru a pouštěl se do útočení. To našim hráčům vyhovovalo, jelikož měli více prostoru ke kombinaci, a jen např. Weickert měl šest střel na branku. Branku ale vstřelil až v 88. minutě, kdy jeho střelu ještě tečoval hostující hráč. Výsledek utkání se tak zastavil na 3:1 v náš prospěch.

Vít Raszyk, trenér: "Po minulých dvou nezdarech, jsme nic jiného než výhru v tomto utkání nebrali. Bohužel z úvodního náporu jsme nedali gól a byl to opět soupeř, který z ničeho vstřelil gól. Opět jsme museli utkání otáčet, ale v dnešním utkání jsme si šli trpělivě pro vítězství. V celém utkání byl poměr střel 23 oproti 3 v náš prospěch a 18 ku 3 na rohy, což jednoznačně vypovídá o naší herní převaze. Hráčům bych chtěl poděkovat na snahu a chuť se obětovat pro tým a pro výsledek, jelikož jak se ukazuje, není lehkých zápasů v této soutěži a o výhru je potřeba se rvát po celých 90. minut."