SK Slavia Praha - FK Baník Most   8 : 0 (4 : 0)

16.03.2014 - Praha Vlasivostocká UMT

Baník v prvním jarním kole zajížděl do pražského Edenu, kde se utkal se Slavií. Domácí šli do vedení v 9. minutě zápasu po nedorozumění hostujících hráčů – 1:0. V 17. minutě Slávisté zahrávali rohový kop, hosté odvrátili míč na hranici pokutového území, kde volný hráč střelou z voleje poslal domácí do dvoubrankového vedení – 2:0. Ve 26. minutě znovu domácí celek po rychlé kombinaci zvýšil na 3:0. Ve 36. minutě pražané přidali další gól krásnou střelou do horního rohu mostecké branky – 4:0. Do 2. poločasu domácí vstoupili opět aktivně a ve 45. minutě se po pěkné kombinační akci prosadili středem hřiště – 5:0. O minutu později mostečtí znovu inkasovali po zbytečné ztrátě míče na levé straně – 6:0. V 62. minutě domácí záložník trefil břevno, odražený míč se dostal k neobsazenému hráči, který zvýšil na 7:0. V poslední minutě se ještě jednou prosadili slávisté. Po centru z levé strany mostečtí obránci nedokázali obsadit jednoho útočníka domácích, který pohodlně uzavřel skóre na konečných 8:0.

Sestava: Stanko – Němec, Hána, Hruštinec, Mikeska (65. Havlín) – Ducháček, Novák, Dolejší – Valta, Šebek, Holečka

Trenér: Ladislav Jamrich

Asistent trenéra: Svatopluk Boušek

Ladislav Jamrich, trenér: „Podali jsme velmi slabý výkon, který neodpovídá kvalitě soutěže. Soupeř nás předčil ve všech činnostech.“