FC Viktoria Plzeň - FK Baník Most   3 : 2 (0 : 0)

10.11.2013 - Most - Velebudice UMT

Obě mužstva se snažila od začátku o aktivní hru, ale většina útočných akcí končila ještě před pokutovým územím. Domácí si postupem času vytvořili územní převahu a byli lepší. Ve 25. minutě si mostečtí vypracovali první příležitost po individuální akci Hruštince, který přešel přes tři hráče Plzně a průnikovou přihrávkou našel Šebka, ale útočník Baníku tuto šanci nevyužil. Ve 35. minutě se na levé straně uvolnil Boušek a vyslal nebezpečnou střelu, kterou brankář hostů vyrazil před sebe. Odražený míč se dostal k Ducháčkovi a jeho střela šla těsně kolem pravé tyče. Do 2. poločasu lépe vstoupili hosté. Ve 44. minutě ztratil míč Hruštinec, následovala přesná přihrávka do otevřené obrany domácích a Průcha přesnou hlavičkou poslal hosty do vedení – 0:1. O dvě minuty později Most odpověděl vyrovnávající brankou. Valta parádním centrem našel na zadní tyči Nováka, který technickou střelou srovnal – 1:1. V 59. minutě se domácí dostali do rychlého přečíslení, Šebek uvolnil Valtu, který umístěnou střelou k tyči poslal Baník do vedení – 2:1. V 60. minutě však Viktoriáni znovu vyrovnali. Mostečtí umožnili Plzni rychlý útok a Sedláček vstřelil gól – 2:2. Tato vstřelená branka nakopla hosty k větší aktivitě a začali Baník přehrávat. V 70. minutě soupeř využil chvilkové početní výhody, kdy byl ošetřován mostecký hráč a Kopřiva poslal znovu hosty do vedení – 2:3. V 78. minutě měli velkou šanci na vyrovnání domácí. Mikeska přesným pasem našel na levé straně Merdu, který postupoval sám na brankáře Plzně, jenže ho pouze nastřelil.

Branky: 46. Novák, 59. Valta

Sestava: Nikiforov – Holečka, Pečner, Hruštinec (71. Macháček), Merda – Novák – Valta (65. Koštůr), Ducháček, Mikeska, Boušek – Šebek

Trenér: Ladislav Jamrich

Asistent trenéra: Svatopluk Boušek

Ladislav Jamrich, trenér: „Šedesát minut zápasu byl výkon mužstva velmi dobrý. Podařilo se nám eliminovat útočnou sílu Plzně a vedli jsme. Soupeř však během několika minut skóre otočil a my jsme už na vyrovnání neměli. Přesto naši svěřenci předvedli slušný výkon a Viktorce byli více než vyrovnaným soupeřem.“