FK Baník Most - Bohemians 1905   4 : 0 (2 : 0)

13.04.14 - TCM Souš

Po nečekaném zisku tří bodů v Jablonci, čekalo mosteckou sedmnáctku další těžké utkání v domácím prostředí s celkem Bohemians Praha 1905, který je v tabulce mnohem výše, a tedy přicestoval jako jasný favorit. Už od začátku byla vidět na hostech touha rychle rozhodnout zápas a zajistit si tak plný bodový zisk. Překážkou jim však byla poctivá, dobře organizovaná obrana Mostu a postupem času i nebezpečí z rychlých protiútoků domácích. Zápas se změnil ve chvíli, kdy ve 29. minutě si naběhl na rohový kop obránce Hruštinec a poslal Baník do vedení – 1:0. Hosté znervózněli, pochopili, že snadno body neodvezou, zvýšili úsilí, ale k vyrovnání to do poločasu nevedlo. Naopak inkasovali do šaten ve 40. minutě ještě jednou a to po rychlé přímočaré akci z levé strany se po přízemním centru před branku trefil Hána – 2:0. Po změně stran pokračovala snaha Bohemky zvrátit vývoj utkání, ale nečekaně zvýšili domácí své vedení zásluhou Šebka – 3:0. V závěru střetnutí ještě skóroval Novák – 4:0 a mostečtí jak výsledkově, tak herně do pohody zápas už dohráli v naprostém klidu. Zrodil se tak jeden z nečekaných výsledků tohoto kola.

Branky: 29. Hruštinec, 40. Hána, 60. Šebek, 72. Novák

Sestava: Eichler – Němec, Pečner, Hruštinec, Mikeska – Novák – Hána, Kasal, Ducháček, Koštůr – Šebek

Trenér: František Veselý

Asistent trenéra: David Filinger

František Veselý, trenér: Z pověrčivosti jsem se zdržel komentáře po vítězném utkání v Jablonci, kam jsme jeli vyhrát, protože nám již nic jiného nezbývalo, pokud jsme chtěli opustit poslední místo v tabulce. Po zisku 6 bodů a výkonu jak v Jablonci, tak proti Bohemce mohu pochválit celý tým za disciplínu a přístup, kluci přesně pochopili, co jsem po nich chtěl a dostavil se vytoužený úspěch. Už dlouho mi fotbal nepřinesl takovou radost jako nyní, za to hráči zaslouží pochvalu a doufám, že ne naposledy.”