FK Viktoria Žižkov - FK Baník Most   4 : 0 (4 : 0)

9.6. 2012, 10.15 hodin,  Praha – hřiště Horní Počernice

V posledním mistrovském utkání žákovské Seznam ligy, se střetly týmy  Viktorie Žižkov a Baníku Most. Domácí Viktorce vyšel úvod zápasu náramně, když už po 100 sekundách hry po hrubé chybě mosteckých obránců vedli domácí 1:0. Od této branky pokračoval tlak domácího mužstva a mostečtí až laxním přístupem pouštěli domácí do zakončení. Velice aktivní domácí si vypracovali další obrovskou šanci v 6. minutě, naštěstí pro mostecký Baník nemířil domácí útočník přesně.  Za další tři minuty šli dva domácí hráči na jediného obránce jehož následnou střelu dokázal zlikvidovat skvělým zákrokem brankář Stanko. Ve 13. minutě se už domácí dokázali podruhé střelecky prosadit, když využili ztrátu mosteckých na polovině hřiště a po rychlém protiútoku si poradil domácí útočník bezchybně 2:0.  Po prvních patnácti minutách byl poměr střel 5:1 ve prospěch domácího mužstva.  V 16. minutě se mostecký Hána objevil ve slibném brejku, kdy postupoval sám na jednoho obránce, bohužel tento bránicí hráč dokázal dobrým obranným zákrokem celou akci ve prospěch svého mužstva zneškodnit. Když ve 20. minutě domácí po hrubě chybě mostecké obrany přidali třetí branku bylo o vítězi v tomto utkání rozhodnuto 3:0. V závěru poločasu se dokázali třikrát dostat mostečtí hráči do zakončení, ale ani v jednom případě netrefili střelci Mostu branku domácích. Domácí pokračovali v agresivním způsobu hry a dvě minuty před koncem, po faulu Svobody na pronikajícího hráče Viktorky, kopali domácí pokutový kop, který bezpečně proměnili a stanovili poločasové skóre utkání na 4:0. Druhý poločas chtěli mostečtí aspoň trochu odčinit velmi špatný výkon z prvního poločasu a tlačili se častěji před domácí branku, kde však naráželi na dobře zformovanou obranu domácích. První šance druhého poločasu se zrodila ve 45. minutě, kdy domácí po velkém závaru nedokázali prostřelit mosteckého brankáře Kešnera. Ve 48. minutě zahrávali mostečtí přímý volný kop z 18 metrů. K zahrávání se postavil Hána, který nádhernou dělovkou jen orazítkoval břevno domácí branky. V 51. minutě dokázal hosty opět podržet brankář Kešner a skvělým zákrokem vychytat domácího útočníka. Po této situaci si dokázali vypracovat dvě šance hráči mosteckého Baníku, kde jim ke gólové radosti chyběl jen větší důraz ve vápně domácího mužstva. V závěru zápasu měli sice mostečtí více míč na svých kopačkách, ale ani jednomu družstvu se už nepodařilo dostat do vyložené šance a tak skončilo utkání jednoznačně 4:0 ve prospěch domácího mužstva, které si může připsat poslední vítězství a tři body v tomto ročníku.

Sestava: Stanko (35. Kešner) – Svoboda, Němec, Pstrong (25. Holečka), Valta (45. Rác) – Lam, Mikeska, Šebek, Kasal – Hána, Weinhauer

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér:  „Toto utkání se mi těžko hodnotí a jsem z výkonu velice zklamaný.  Hodně mě zklamaly individuální výkony některých hráčů. Škoda že jsme si takhle pokazili vydařený konec sezóny a vítězství domácího mužstva je zcela zasloužené. “