FK Baník Most - FK Teplice   2 : 3 (1 : 2)

27.08. 2011Most – stadion Josefa Masopusta

V dalším utkání žákovské ligy hostili žáci FK Baníku Most před domácím publikem v derby FK Teplice. Začátek zápasu domácím vyšel náramně. Ve druhé minutě Most zahrával rohový kop Mikeskou a po následné skrumáži si Tepličtí hráči srazili míč do vlastní sítě 1:0. Teplice se po této brance snažily o rychlou odpověď a v 5. minutě po velkém závaru se vyznamenal domácí brankář Klejna, který zlikvidoval obrovskou šanci hostujícího útočníka. O minutu později už bylo vyrovnáno, kdy rychlý útok hostujícího mužstva zakončoval teplický hráč lobem přes mosteckého brankáře Klejnu 1:1. Od této chvíle se hra vyrovnala a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Z mosteckých hráčů se snažil o zakončení Kasal, který vyzkoušel z dobrých 20 metrů pozornost teplického brankáře. Další pokus domácích zajistil Šebek, který hlavou jen vyprášil rukavice hostujícího brankáře. V závěru prvního poločasu začali mít více ze hry tepličtí hráči. V 25. minutě se opět vyznamenal domácí brankář Klejna, který nadvakrát zlikvidoval 100% šanci Teplic. V 33. minutě se už Teplice radovaly z branky, kdy ukázal svoji rychlost záložník hostí, který doslova přesprintoval dva mostecké hráče a tváří tvař domácímu brankáři byl nadvakrát úspěšný 1:2. Druhý poločas začal aktivitou hostujícího mužstva. Tuto aktivitu umožnila pasivní hra domácích, kteří pozdě dostupovali teplické hráče. Z těchto domácích chyb pramenily následné fauly a přímé kopy hostujícího mužstva. Po jednom z nich trefil teplický hráč, naštěstí pro domácí, jen spojnici břevna a tyčky. Domácí se z letargie začali pomalu probouzet a více se tlačili na polovinu hostujícího mužstva. Trpělivou hrou se domácím naskytla obrovská šance na vyrovnání v 58. minutě. Mikeska se dokázal uvolnit přes dva bránicí hráče a následnou přihrávkou našel ve středu hřiště zcela nekrytého Kasala, který střelou do horního rohu teplické branky vyrovnal na 2:2. Po této brance začali hosté být hodně nervózní a kupit chyby. Jednu takovou vytvořily Teplice v 63. minutě, kdy se na dva bránicí hráče řítili tři mostečtí hráči. Bohužel špatnou přihrávkou a nevydařeným následným centrem se tepličtí dostali do rychlého protiútoku a ideální přihrávkou za obranu vyslali útočníka do obrovské šance. Hostující útočník se snažil vybíhajícímu brankaři udělat kličku a domácí brankář Kešner ve snaze zabránit brance se vrhl pod nohy hostujícího hráče a vyrazil míč i s nohama. Bohužel pro domácí, hlavní rozhodčí nařídil sedm minut před koncem dost přísnou penaltu, kterou i přes velkou snahu domácího brankáře Kešnera hostující hráč proměnil ve vedoucí gól 2:3. Po této brance mostečtí hráči vrhli veškeré úsilí do útoku a hostujícím hráčům se v závěru zápasu naskytla možnost chodit do otevřené obrany a vytvořit si tak dvě minuty před koncem obrovskou šanci. To se sám na brankáře řítil hostující hráč, který jen nechal vyniknout mosteckého brankáře Kešnera. Domácím už v závěru zápasu docházely síly a tak už jen po závěrečném hvizdu mohli koukat na teplickou radost z těsného vítězství v poměru 2:3

Branky: 2. vlastní, 58. Kasal

Sestava: Klejna (35. Kešner) – Němec, Roža, Pstrong, Svoboda (18. Sommer) – Lam, Kasal, Holečka, Mikeska – Šebek, Valta (50. Weinhauer).

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér : „ Myslím že v tomto utkání kluci podali kvalitní týmový výkon. Teplice ukázali obrovskou kvalitu v žákovské kategorii, ale i naši kluci se v tomto utkání neztratili a dokázali donutit soupeře k chybám. Ukázalo se že i naši hráči se mohou rovnat i s těmito soupeři a být jim víc než vyrovnaným soupeřem.