FK Baník Most – FK Ústí nad Labem   2 : 1 (2 : 0)

21.1. 2012, 10.00 hodin,  Most – UMT FSJM

V dalším přípravném utkání se nejstarší ligoví žáci Baníku Most utkali v sobotu 21.1.2012 s mužstvem FK Ústí nad Labem. Po domluvě obou trenérů se utkání hrálo 2x 40 minut. V úvodu utkání se hosté snažili hluboko napadat rozehrávku mosteckého mužstva. Tímto stylem hry si v úvodu utkání vytvořili mírnou převahu, ale naráželi na dobře fungující obranu domácího mužstva. Tak se do zakončení dostávali hosté opravdu jen sporadicky. Za zmínku stojí střela zpoza šestnáctky v 8. minutě. Mostečtí žáci se snažili v úvodu využívat rychlých protiútoků a tyto útoky byly daleko nebezpečnější. V 10. minutě se nedokázal prosadit mostecký Šebek, který šel sám na hostujícího brankáře, ale střelou do nohou ho nechal jen vyniknout. Mostečtí si vše vynahradili v 12. minutě, kdy ideálně vyslal do brejku Dolejší záložníka Lama, jehož střelu dokázal vyrazit brankář jen před nohy nabíhajícího Holečka, který  z prvního dotyku uklidil do sítě 1:0. Hosté se i po této brance snažili o aktivní napadání, ale šance se rodily v tuto chvíli jen na straně mosteckého mužstva. Ve 100% šancích se postupně objevili 3x Hána, který v prvním případě v samostatném úniku přestřelil, v druhém případě netrefil míč hlavou ze tří metrů již do odkryté branky a ani do třetice nedokázal prostřelit brankáře z bezprostřední blízkosti.  Za zmínění stojí i obrovská šance Šebka, kterému tváří v tvář brankář hostí jeho úmysl vystihl a bravurním zákrokem podržel svůj tým. Mostečtí těchto nevyužitých šancí mohli litovat ve 32. minutě, kdy ústecký střední záložník prošel středem hřiště přes tři bránící hráče až do pokutového území a střelou po zemi pořádně protáhl mosteckého brankáře Stanka, který se nenechal zahanbit hostujícím brankářem a i on předvedl perfektní zákrok. V 37. minutě se dokázali konečně mostečtí podruhé prosadit, kdy Hána uvolnil nabíhajícího Lama, který posunul míč před odkrytou branku na útočníka Šebka, který do prázdné branky zvýšil vedení mosteckého mužstva na 2:0. Tímto stavem skončil i první poločas. V úvodu druhého poločasu se nic významného ani před jednou z branek neodehrávalo a hra se většinou odehrávala uprostřed hřiště. Až zhruba po odehraných 15 minutách druhého poločasu se opět objevovali v obrovských šancích domácí hráči. Ale ani Šebek, Valta, Kasal, Lam a Hána se nedokázali ve slibných příležitostech prosadit a tak byl stav pro hosty stále hratelný až do závěrečných minut. V této fázi utkání si dokázali vytvářet i střelecké pozice hosté, kteří se snažili ještě zápas zvrátit ve svůj prospěch. V 71. minutě nechali domácí hráči mnoho prostoru ve středu hřiště ústeckému hráči, který postupoval až do pokutového území, kde ho mostečtí hráči dokázali zastavit jen nedovoleně. Nařízenou penaltu dokázali hosté proměnit a snížit tak na rozdíl jedné branky. V závěru zápasu se hosté snažili o vyrovnání, ale mostecký brankář Stanko spolu s obránci pracovali již bezchybně. Tečku ve skóre mohl dát zápasu domácí Hána, který postupoval sám, dvě minuty před koncem, na hostujícího brankáře, ale ani v tomto momentu ho překonat nedokázal. Po závěrečném hvizdu si tak mostečtí žáci připsali těsné vítězství v poměru 2:1.

Branky: 12. Holečka, 37. Šebek

Sestava: Stanko – Rác (40. Němec), Svoboda (60. Roža), Pstrong, Roža (40. Weinhauer) – Lam (60. Holečka), Kasal (10. Holečka 40. Valta, 70. Dolejší), Dolejší (40. Kasal), Mikeska (60.Roža) -  Šebek , Hána

Trenér: Jiří Lovíšek

Vedoucí mužstva: Jiří Hora.

Jiří Lovíšek, trenér : „ V tomto utkání jsme, na můj vkus, nepodali stále ideální výkon. Chybělo mi tam u některých hráčů větší zapálení a dynamická činnost s míčem. Dalším velkým negativem byla spousta neproměněných šancí. Věřím, že naše výkonnost bude mýt stoupající tendenci “