FK Baník Most - Næstved IF (DK)   4 : 1 (2 : 1)

3.4.2012, 11:00 hod., Most – TCM Albrechtická

Starší žáci Baníku Most se střetli v mezinárodním utkání s dánským mužstvem Neastved, které je v České republice na soustředění. Úvod utkání skvěle vyšel mosteckým, když už ve 2. minutě se dokázal individuálně prosadit Šebek a Most vedl 1:0. O minutu později domácí vedli o dvě branky, když se dokázal prosadit po kombinaci Valta 2:0. Po tomto úvodu dokázali hosté hru vyrovnat a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Mosteckým hráčům se naskytla obrovská šance na zvýšení vedení ve 22. minutě, kdy sólo Šebka dokázal brankář hostujícího mužstva vyrazit na roh. Sympaticky hrající hosté se dočkali ve 33. minutě, kdy ukázali svůj severský důraz a míč do branky doslova dotlačili a snižili na rozdíl jedné branky 2:1. Tímto stavem skončil i první poločas. Druhý poločas začal aktivitou hostujícího mužstva. Obrana domácích v čele s brankářem Stankem však byla pozorná a hosty do vážnější šance nepustila. Postupem času začali být mostečtí žáci více aktivní a přibývaly i šance i na straně domácích. Ale když se nedokázali prosadit Lam, Šebek a Weinhauer, byl stav zápasu stále 20. minut před koncem 2:1 ve prospěch domácího mužstva. Mostecký Baník se dočkal v 54. minutě, kdy se na úrovni šestnáctky uvolnil Šebek, jeho následná rána jen orazítkovala břevno hostující branky a míč padající těsně před brankovou čáru si hostující hráči srazili do vlastní sítě před dobíhajícím Weinhauerem 3:1. V závěru utkání měl domácí Baník už plně hru pod kontrolou a v 67. minutě dokázal vstřelit čtvrtou branku, když se dokázal podruhé v utkání prosadit Valta a nechytatelnou ranou do horního růžku stanovil konečný účet zápasu na 4:1 ve prospěch mosteckého Baníku.

Branky: 3. a 67. Valta, 2. Šebek, 54. vlastní

Sestava: Stanko – Svoboda, Němec, Pstrong (45. Valta), Mikeska  – Lam, Kasal, Hána (53. Holečka), Holečka (35. Roža) – Šebek, Valta (35. Weinhauer)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér: „Utkání mělo velmi dobrou úroveň a přispěla k tomu obě družstva. Byla to pro nás velmi dobrá příprava na další ligová utkání.“