FK Baník Most – FK Louny U17   5 : 5 (4 : 3)

16.2. 2012, 17.00 hodin,  Most – UMT FSJM

Ve čtvrtek 16.2.2012 se žáci Baníku Most U15 utkali v přípravném utkání s mužstvem mladšího dorostu FK Louny.  V úvodu utkání přitlačili mostečtí žáci svého soupeře do obranného pásma a pěknými kombinacemi se dostávali do zakončení. Výsledkem této aktivity, byla první branka v síti hostujícího mužstva již ve 2. minutě, kdy se důrazně prosadil ve vápně Šebek po centru Kasala 1:0. V 5. minutě mostečtí zvýšili na 2:0, kdy se dokázal prosadit po ideální přihrávce od Lama za obranu Hána. Perfektní začátek zápasu dovršil ve 12. minutě Mikeska, který se dokázal nejlépe orientovat ve vápně soupeře a zvýšit vedení mosteckého mužstva na 3:0. Do hry se hosté vrátili v 15. minutě po hrubé chybě mostecké obrany a nabídnutou šanci dokázali hosté využít a snížit na 3:1. Domácí pokračovali v aktivní hře a dokázali si vytvářet další obrovské šance. V 19. minutě se objevil sám před brankářem Lam po ideální přihrávce od Šebka, ale jeho pokus skončil jen těsně vedle hostující branky. Ve 23. minutě napřáhl ke střele z 20 metrů mostecký Mikeska a jeho nádherná rána jen orazítkovala spojnici branky. Ve 25. minutě se již mostecký tým dočkal branky po individuální akci Hány, který s přehledem zvýšil na 4:1. Po této brance si domácí hráči vybrali oddechový čas a hosté dokázali během tří minut snížit na rozdíl jedné branky 4:3. V závěru poločasu se už nic významného neudálo a tak skončil poločas, vzhledem předvedené hře, jen hubeným náskokem mosteckého mužstva.   Do druhého poločasu nastoupili mostečtí s pěti novými hráči a těmto hráčům trvalo pár minut se dostat do zápasového tempa. Tento vlažný úvod mosteckého mužstva dokázali hosté využít ve 48. minutě. To hosté zahrávali PVK z levé strany a na centrovaný míč si naskočil nikým neatakovaný hráč hostujícího mužstva a pohodlně srovnal skóre utkání na 4:4. Tato branka probudila domácí tým zase k větší aktivitě. V 58. minutě se domácí dokázali po páté gólově prosadit, kdy samostatný únik dokázal zužitkovat Weinhauer. Po této brance se hra přelévala z jedné strany na druhou a oba brankáři v této fázi hry dokázali své mužstvo podržet. V závěru zápasu, kdy už se zdálo, že mostečtí si připíšou těsně vítězství, vyrobil hrubku v rozehrávce mostecký obránce Valta a hosté pohodlně vyrovnali minutu před koncem na konečných 5:5.

Branky: 5.,25. Hána, 2. Šebek, 12. Mikeska, 58. Weinhauer

Sestava: Stanko – Němec (35. Rác, 50. Němec), Svoboda (60. Valta), Pstrong (70. Svoboda), Valta (40. Roža) – Kasal (40. Weinhauer, 70. Lam), Lam (60. Mikeska), Mikeska (40. Holečka), Dolejší (60. Kasal) – Hána (60. Šebek), Šebek (40. Dvořák)

Trenér: Jiří Lovíšek

Vedoucí mužstva: Jiří Hora.

Jiří Lovíšek, trenér:  „ V tomto utkání jsme byli lepším mužstvem a kluci podali velmi dobrý ofenzivní výkon. Bohužel jsme soupeři hrubými chybami v obranné fázi umožnili lehce skórovat a tak výsledek úplně neodpovídá předvedené hře.  “