FK Ústí n/L U16 – FK Baník Most   5 : 3 (4 : 1)

18.1. 2012, 15.00 hodin,  Ústí nad Labem – UMT MS,  zimní liga

Žáci mosteckého Baníku se v sobotu 18.2.2012 střetli v rámci zimní ligy místo dorostu s mladším dorostem FK Ústí nad Labem U16. Do zápasu mostečtí vstoupili dost nešťastně, když nedorozumění mostecké obrany s brankářem dokázali ústečtí dorostenci potrestat a ujali se tak už ve druhé minutě vedení 1:0. Mostečtí žáci však brzo hru vyrovnali a snažili se i o vyrovnání stavu. Dobrou příležitost si mostečtí vypracovali v 21. minutě, kdy Hána vyslal ideální míč za obranu na nabíhajícího Kasala, který sám před brankářem zbytečně ještě volil přihrávku na Šebka, který v těžké pozici přestřelil. A tak opět platilo pořekadlo nedáš dostaneš a domácí důrazem ve vápně protlačili míč až do mostecké brány a v 23. minutě zvýšili své vedení na 2:0. Ve 26. minutě dokázal vybojovat už ztracený míč Šebek, který následně naservíroval před opuštěnou branku Weinhauerovi, který neměl problém snížit stav utkání na 2:1. Bohužel o minutu později dokázali domácí opět využít nedorozumění mostecké obrany a zvýšili pohodlně své vedení opět o dvě branky na 3:1. V závěru poločasu se mostečtí snažili o snížení stavu a přitlačili svého soupeře před vlastní branku. V největším tlaku mosteckých hráčů se povedl domácím rychlý brejk do otevřené obrany a ve 35. minutě zvýšit vedení na hrozivých 4:1. Tímto stavem tak skončil i první poločas. Do druhého poločasu vstoupili mostečtí hráči velice aktivně se snahou o zdramatizování utkání. Ve 42. minutě se po pěkné kombinaci objevil v samostatném úniku mostecký Šebek, který ovšem jen trefil nohy domácího brankáře. O tři minuty později se opět Šebek objevil v obrovské šanci, když odražený míč napálil dělovkou jen do domácího brankáře. Ve 46. minutě se mostečtí dočkali zasloužené branky, kdy se nejlépe zorientoval na vápně Weinhauer a ranou do levého horního růžku ústecké branky nedal domácímu brankáři sebemenší šanci 4:2. Mostečtí nadále pokračovali v aktivní hře a v další 100% šanci se objevil Dolejší, který z levého křídla postupoval sám na domácího brankáře, ale jeho následná přihrávka na volného Dvořáka byla nepřesná. V závěru zápasu začali domácí podnikat rychlé brejky do otevřené obrany Mostu. V obrovské šanci se domácí ocitli v 57. minutě, kdy nadvakrát zachraňoval pohromu obránce Rác. V 60. minutě se mostečtí dokázali prosadit rychlou kombinací a Šebek sám před brankářem domácích se nemýlil a snížil na rozdíl jedné branky na 4:3. Mostečtí toužili po vyrovnání a tak stále více otevírali hru a v 65. minutě toho dokonale dokázali využít domácí a vstřelit svoji pátou branku a upravili stav utkání na 5:3 ve svůj prospěch. V závěrečných minutách se už slibná příležitost ani na jedné straně neudála a tak se po závěrečném hvizdu mohou radovat z vítězství ústečtí hráči, kteří tak obsadili v probíhající zimní lize mladšího dorostu 3 místo.

Branky: 26., 46. Weinhauer, 60. Šebek

Sestava: Stanko – Svoboda, Němec, Mikeska, Valta (40. Rác) – Kasal (55. Holečka), Lam, Hána, Dolejší - Šebek , Weinhauer (50. Dvořák)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér:  „ S výkonem jsem dnes byl velice spokojen. Po většinu utkání jsme byli daleko lepším mužstvem, dobří na míči a pěknými kombinacemi soupeře přehrávali. Škoda jen, že jsme opět doplatili na laciné obdržené branky a neproměňování šancí. “