FK Baník Most – FK Baník Sokolov   3 : 5 (3 : 3)

10.3. 2012, 10.15 hodin,  Most – UMT FSJM

V generálce na jarní část žákovské ligy, se utkali v sobotu 10.3. domácí FK Baník Most s hostujícím FK Baník Sokolov. Od úvodních minut se obě mužstva tlačila do zakončení a k vidění bylo velmi otevřené utkání se spoustou brankových příležitostí. První branky zápasu se diváci dočkali již ve 4. minutě, kdy se aktivní Šebek dokázal uvolnit přes bránícího hráče a milimetrovou přihrávkou našel volného Mikesku pro kterého už nebyl problém míč dopravit do sítě 1:0. Hosté se dočkali vyrovnání v 11. minutě, kdy zaváhání celé mostecké obrany, dokázali pohodlně využít 1:1. O další tři minuty později dokázal potrestat chybu hostující obrany mostecký Šebek a Most opět vedl 2:1. V následujících minutách byl Most lepším mužstvem a přitlačil svého soupeře na jeho polovinu. Domácí bohužel s této aktivity nic nevytěžili a tak přišel trest v podobě vyrovnávací branky. Ve 23. minutě domácí brankář Stanko špatně odhadl situaci a hostující hráč hlavou po centru z levé strany pohodlně vyrovnal 2:2. Po této brance se hra opět vyrovnala a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou.  V 31. minutě se domácí dokázali prosadit i gólově, kdy se dokázal prosadit po individuální akci Hána 3:2. O dvě minuty později, bohužel pro domácí Baník, dokázali hosté ze Sokolova vyrovnat po hrubé chybě Weinhauera 3:3. A tak poločas bohatý na branky skončil remízou 3:3.  Druhý poločas pokračoval v podobném tempu a trendu jako poločas první.  Ve 46. minutě se hosté dokázali poprvé dostat do vedení, kdy se po pěkné kolmici za obranu dokázal prosadit hostující útočník a upravil skóre zápasu na 3:4. Když se ve 48. minutě dokázali opět prosadit hosté po individuální akci a zvýšili své vedení na 3:5, nevypadalo to s domácími hráči dobře. Do utkání se domácí hráči mohli ovšem dostat o minutu později, kdy ovšem nařízenou penaltu za faul nedokázal proměnit mostecký Dolejší. V závěru zápasu se domácí snažili ještě o zdramatizování utkání, když ale své šance nedokázali proměnit Lam a Hána, tak se z vítězství v generálce na ligu radovali hosté ze Sokolova.

Branky: 4. Mikeska, 14. Šebek, 31. Hána

Sestava: Stanko (55. Kešner) – Němec, Svoboda, Pstrong, Roža (20.Weinhauer, 35. Valta, 60. Dvořák) – Lam, Kasal, Dolejší (55. Weinhauer), Mikeska - Hána, Šebek

Trenér: Jiří Lovíšek

Vedoucí mužstva: Jiří Hora.

Jiří Lovíšek, trenér: "Dnešní utkání bylo zcela vyrovnané, kde byla vidět spousta pěkných individuálních akcí na obou stranách. Ovšem mohu být spokojen jen s útočnou fází. V obranné činnosti děláme spoustu chyb v zajišťování, vystupování proti míči  a přebírání hráčů.  V této činnosti chybí hráčům lepší herní myšlení"