FK Baník Most - FK Slavoj Vyšehrad   1 : 1 (0 : 1)

V dalším přípravném utkání v sezóně 2011/2012, se střetli A žáci Baníku Most s FK Slavoj Vyšehrad. V úvodu utkání se domácí snažili o aktivní hru, ale naráželi na pevnou obranu hostujícího mužstva. Hosté se nechtěli nechat v aktivitě zahanbit a využívali každou vhodnou příležitost k zaútočení. Ale i mostecká obrana pracovala bez větších chyb. Tak se první velká příležitost zápasu naskytla až po 15 minutách hry, kdy se ocitl tváří v tvář brankáři hostí mostecký Dvořák. Ale ani na dvakrát nedokázal vyzrát na hostujícího brankáře. Tento okamžik jako by uspal domácí hráče a hostující tým si vypracoval mírnou převahu. Mosteckým v tuto chvíli vázla kombinace, rychlý přechod do útoku a ideální pohyb. Tuto převahu dokázali hosté využít ve 24. minutě hry. To se k míči na hranici velkého vápna dostal nikým neatakován hostující hráč, který měl dostatek času a prostoru si míč ideálně připravit a ranou pod břevno nedal mosteckému brankáři Klejnovi žádnou šanci 0:1. Hosté mohli zvýšit náskok o dvě minuty později, to se do míče opřel z dobrých 25 metrů hostující hráč a míč jen těsně minul pravou tyčku mostecké branky. Až v závěru poločasu se začali dostávat i do nadějných situací i domácí hráči. Nejprve nestačil ideálně trefit míč Šebek po centru Mikesky. Stejný hráč se ocitl i v další šanci po přihrávce od Dolejšího, kdy dostal míč o něco delší než li bylo třeba a tento míč už nedokázal ideálně trefit. A tak první poločas skončil vedením hostí v poměru 0:1. Začátek druhého poločasu se domácí snažili o vyrovnání a průniky Šebka si o to doslova říkaly. Bohužel mosteckým chyběl vždy ten pověstný krůček k vyrovnání. V obrovské šanci se ocitl mostecký Baník v 52. minutě utkání. To mostečtí zahrávali přímý volný kop po faulu na Šebka. K zahrávání se postavil Mikeska, který ideálně našel na zadní tyči nabíhajícího Rožu, který z 5 metrů přestřelil branku. Po této situaci jako by opět chtěli vzít otěže zápasu hostující hráči a výsledkem jejich snažení byly dvě nastřelené tyčky domácí svatyně. Domácí po ustání desetiminutového tlaku se opět pokusili o vyrovnání. Aktivní Šebek ztroskotal opět na vynikajícím brankáři. Stejný hráč se dočkal vyrovnání v 63. minutě, kdy dokázal přejít přes dva bránicí hráče soupeře a ranou k tyči rozjásat přítomné diváky 1:1. V závěru zápasu se i přes snahu obou mužstev již nic vzrušujícího neudálo a tak skončilo utkání zaslouženou remízou 1:1.

Sestava: Klejna – Sommer, Roža, Pstrong, Svoboda – Lam, Kasal, Dolejší