FK Baník Most - FK Baník Sokolov  4 : 2 (2 : 1)

V prvním přípravném utkání v sezóně 2011/2012 se utkaly dva Baníky a to mostecký a sokolovský. Mostečtí A žáci toto utkání sehráli v rámci letního soustředění v areálu Chvojkovského mlýna. Od úvodních minut se hrál velmi pohledný a rychlý fotbal praktikován od obou mužstev. Do první velké šance utkání se dostali sokolovští hráči, kdy po rychlé akci po levé straně z následného centru útočník hlavou těsně přestřelil mosteckou branku. První branky utkání se diváci dočkali ve 14. minutě, kdy míč směřoval po ose Dolejší, Hána, Valta, posledně jmenovaný pak střelou z úhlu prostřelil sokolovského brankáře 1:0. Mostečtí hráči se z vedení radovali jen 5. minut, když v 19. minutě po hrubé chybě Hány ve středu hřiště a následném rychlém brejku se sokolovským podařilo vyrovnat 1:1. Nadále hra pokračovala v rychlém tempu a útoky se střídali na obou stranách. Pěknou akcí se blýskl mostecký Baník ve 24. minutě. Dolejší se uvolnil přes tři bránící hráče, posunul míč do strany nabíhajícímu Lamovi a jeho následný centr trefil Valta nůžkami jen těsně nad sokolovskou branku. O dvě minuty později se doslova prodral do zakončení Hána, jehož střela skončila jen těsně vedle branky. Ve 29. minutě se už mostečtí hráči radovali podruhé v tomto utkání z branky, když chybu sokolovského mužstva dokázal zužitkovat po rychlém brejku Šebek 2:1. Tímto stavem skončil i první poločas. Po poločasové pauze a pár změnách na obou stranách pokračovala hra ve stejném tempu jak v poločase prvním. Postupem času se však dokazovali více prosazovat mostečtí hráči. Do dvou velkých šancí se dostal Hána a to ve 40. a 44. minutě, když první šanci bravurním zákrokem zlikvidoval sokolovský brankář a při druhé orazítkoval pouze tyč sokolovské svatyně. Branky se aktivní Hána dočkal ve 47. minutě, kdy se dostal k odraženému míči na úrovni šestnácky a ranou do levého horního rohu branky nedal sokolovskému brankáři žádnou šanci 3:1. Po této brance se ke slovu dostali i sokolovští hráči, kteří dokázali snížit po pěkné rychlé akci po levé straně v 58. minutě na 3:2. V 60. minutě přišel smolný okamžik pro mosteckého Hánu, který se dostal do nezaviněného střetu s protihráčem, což odnesl výronem kotníku a musel tak ze zápasu odstoupit. V závěru utkání už mostečtí svého soupeře přehrávali a výsledkem byla čtvrtá branka v jejich síti, kterou trefil v 63. minutě šťastným způsobem Roža. Za zmínku stojí ještě nastřelené břevno Mikeskou. V 67. minutě mohli sokolovští snížit po chybě Sommera, ale svůj brejk nezakončili přesně. Tato akce byla posledním vzrušujícím momentem utkání. Po závěrečném hvizdu se tak mohli radovat z výhry v poměru 4:2 mostečtí hráči.

Sestava: Kešner – Sommer, Svoboda, Roža, Pstrong – Lam, Hána, Dolejší