FC Viktoria Plzeň – FK Baník Most   4 : 0 (2 : 0)

4.3. 2012, 10.00 hodin,  Plzeń - Skvrňany – UMT FSJŽ

K dalšímu přípravnému utkání zajížděli mostečtí žáci ročníku 1997 do Plzně, kde se střetli s domácím mužstvem FC Viktoria Plzeň. V úvodu utkání se hra odehrávala mezi oběma šestnáctkami a ani jednomu družstvu se nedařilo překonat obranu soupeře. Mostečtí hráči se snažili o častou střelbu ze střední vzdálenosti, která byla ovšem nepřesná. A tak se diváci dočkali první obrovské šance v 17. minutě, kdy mohl nedorozumění domácí obrany potrestat mostecký Dolejší, následný pokus ovšem dokázal vytěsnit domácí brankář na rohový kop. Ve 22. minutě se po pěkné akci ocitl ve 100% šanci mostecký Šebek, který bohužel z bezprostřední blízkosti trefil jen nohy domácího brankáře, který střelu dokázal vytáhnout opět jen na rohový kop. Domácím hráčům se posléze po rohovém kopu podařil bleskový protiútok a s velkým přispěním mostecké obrany se dostala domácí Viktoria do vedení 1:0. O dvě minuty později měl odpověď na kopačkách Kasal, ale ani on nedokázal vyzrát na domácího brankáře. Mostečtí hráči si aktivní hrou dokázali vytvořit v prvním poločase dostatek brankových příležitostí, ve kterých je ovšem zklamala žalostná koncovka. Lekci z produktivity ukázali domácí hráči v 33. minutě, kdy svoji druhou šanci v prvním poločase dokázali proměnit a zvýšili své vedení na 2:0. S tímto stavem se šlo i do kabin. Druhý poločas začal větší aktivitou domácího družstva a po třech minutách si vypracovalo obrovskou šanci, kdy domácí útočník lehce obešel mosteckého Rožu a jeho následný pokus zlikvidoval pozorný brankář Stanko. Po této šanci se dlouhé minuty odehrávala hra ve středu hřiště a domácí hráči těsnou obranou už mostecké téměř do šance nepouštěli. V závěru zápasu, kdy se mostečtí snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat a hru otevřeli. Domácí hráči se dokázali dostávat do zakončení a v posledních minutách zápasu přidat do otevřené obrany Mostu ještě dvě branky a upravit konečný výsledek na 4:0.

Sestava: Stanko – Roža (40. Valta), Svoboda, Pstrong, Němec – Lam, Mikeska (58 Holečka), Hána, Dolejší – Šebek, Kasal (50. Dvořák)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér:  „ Utkání dvou odlišných poločasů. V prvním poločase jsme dokázali ještě být aktivní a vytvořit si dostatek šancí. Opět nás ovšem zradila koncovka a domácí nám dali lekci z produktivity a z minima vytěžili maximum. Ve druhém poločase měl náš výkon klesající tendenci. Chyběl nám absolutně pohyb bez míče a odvaha v osobních soubojích.  “