FK Baník Most – 1. FC Karlovy Vary   1 : 1 (0 : 0)

19.2. 2012, 10.00 hodin,  Most – UMT FSJM,  přípravné utkání

V dalším přípravném utkání se nejstarší ligoví žáci Baníku Most utkali v neděli 19.2.2012 s mužstvem 1. FC Karlovy Vary. Domácí hráči začali utkání velice vlažně a první šanci měli na kopačkách hráči hostujícího celku, když v 5. minutě nechali mostečtí hráči ve vápně mnoho prostoru hostujícímu hráči, který naštěstí pro mostecké mužstvo nastřelil pouze břevno domácí branky. Ani tato šance domácí tým k větší aktivitě nevyburcovala a hra se většinou odehrávala ve středu hřiště, kde bylo k vidění mnoho nepřesností na obou stranách. První střelu si mostečtí připsali ve 12. minutě, kdy se na vápně uvolnil útočník Valta a střelou doprostřed branky nechal vyniknout hostujícího brankáře. I po této střele převládal spíše boj ve středu hřiště než fotbalová krása. Na další příležitost si museli diváci počkat až do 30. minuty, to se ocitl sám ve vápně mostecký Rác po centru Láma. Jeho následná rána bez přípravy jen vyprášila rukavice hostujícího brankáře. Do konce poločasu se už nic významného neudálo a tak skončil poločas bezbrankovou remízou. Ve druhém poločasu pokračovala velmi vlažná hra domácího mužstva a hosté toho dokázali dokonale využít ve 40. minutě. To nechali mostečtí hráči příliš volného prostoru ve vápně karlovarskému útočníkovi, který dokázal na třikrát překonat  brankáře Stanka 0:1. Ve 48. minutě se domácí dočkali vyrovnání, kdy se k odraženému míči dostal Hána a ranou bez přípravy nedal brankáři hostí šanci 1:1. V závěru zápasu se dostali do dvou šancí po hrubých chybách domácí obrany hosté, ale ani v jednom případě nedokázali trefit míč mezi tři tyče. Když pět minut před koncem nedokázal prostřelit hostujícího brankáře mostecký útočník Šebek, skončilo utkání remízou 1:1.

Branka: 48. Hána

Sestava: Stanko – Svoboda, Němec, Rác, Mikeska (35. Kasal) – Holečka (55. Dvořák), Hána, Lam, Weinhauer (55. Valta) – Dvořák (35. Dolejší), Valta (35. Šebek)

Trenér: Jiří Lovíšek

Vedoucí mužstva: Jiří Hora.

Jiří Lovíšek, trenér: „ Z dnešního výkonu jsem velice zklamaný. Kluci si musí uvědomit, že žádný soupeř se neporazí sám a je nutno k tomuto i umět přistoupit. V žádném případě se nesmíme omlouvat, že to bylo třetí utkání během čtyř dnů a naučit se hrát účelně v určitých herních situacích.  Věřím, že si kluci po tomto utkání vše srovnají v hlavě a k příštím utkáním přistoupí jako hráči FK Baníku Most. “