FK Baník Most – FK Ústí nad Labem   1 : 2 (0 : 1)

6.6. 2012, 17.00 hodin,  Bílina

Ve středu 6.6..2012 se hrálo na hřišti v Bílině finále severočeského poháru starších žáků Joma Cup 2012. Ve finále se střetla mužstva FK Baník Most a FK Ústí nad Labem. V úvodu utkání byli mostečtí aktivnějším mužstvem a dobrým pohybem a napadáním zatlačili soupeře na jeho polovinu. V prvním náznaku šance se ocitli mostečtí v 7. minutě, kdy byl v nadějně situaci Hána, který následnou přihrávkou vybídl ke střele nabíhajícího Kasala, jehož následný pokus ovšem dokázali obránci zblokovat. Od 10. minuty převzali iniciativu ústečtí hráči a ve 12. minutě se po pěkném uvolnění na pravé straně a následném centru objevil v obrovské šanci útočník Ústí. Brankář Mostu ovšem předvedl skvělý zákrok a nadvakrát dokázal vychytat hostujícího útočníka a s pomocí obránců odvrátit tento závar na rohový kop. O dvě minuty později z dalšího rohu ovšem už udeřilo, když nikým neatakován na zadní tyči hráč Ústí pohodlně otevřel hlavou skóre utkání 0:1. Po této brance byli mostečtí hráči jako opařeni a ústečtí v této fázi hry diktovali její tempo. Naštěstí pro mostecké obrana už pracovala bezchybně a tak se hosté do vážnější šance i přes větší aktivitu už v prvním poločase nedostali. Mostečtí se na chvilku vymanili z tlaku ve 21. minutě, kdy se na levé straně uvolnil Hána a následným centrem našel volného Kasala, který si ke škodě mosteckých nepohlídal ofside a tak následná branka nemohla být uznána. V závěru poločasu se konečně mostečtí začali dostávat častěji na polovinu Ústí a dvě minuty před poločasem po ideální přihrávce Lama za obranu se v nadějné situaci ocitl Mikeska, který místo střely volil ještě přihrávku na Hánu, před kterým na poslední chvíli odkopl míč na následný rohový kop jeden z obránců ústeckého mužstva. Poločas tak skončil těsným vedením Ústí v poměru 1:0. Druhý poločas začal náporem ústeckých hráčů, kteří dobrým pohybem i kombinací přitlačili mostecké hráče na svoji polovinu. Mostečtí dokázali tomuto tlaku odolávat do 43. minuty, když opět udeřilo po rohovém kopu ústeckého mužstva. Střílený roh sice dokázali obránci ještě odvrátit na šestnáctku, ale jen k nohám volného hráče, který měl dostatek času si míč ideálně připravit a nečekaným, ale účelným lobem, překonat brankáře Stanka 0:2. Po této brance začal na hřišti boj o každý metr hřiště. Mostečtí se snažili dostat hostující mužstvo pod tlak, ale hráči ústí bránili bezchybně a sami se snažili chodit do rychlých protiútoků. V 55. minutě se ocitli hráči Ústí po rychlém brejku ve 100% šanci, ale brankář Mostu Kešner, který vystřídal Stanka, svůj tým dokázal podržet. V závěru zápasu hráči Mostu nechtěli svoji šanci darovat lacino a závěrečným tlakem si začali vytvářet nadějné situace. V první z nich se objevil v 58. minutě Weinhauer, který se dokázal uvolnit ve vápně a následná střela jen těsně minula branku hostí. V 62. minutě vyprášil rukavice ústeckému brankář po rohovém kopu a následné střele Hána. V 68. minutě  se mostečtí dokázali konečně brankově prosadit, když střílený centr Mikesky na výseč brány dokázal do sítě hlavou usměrnit Valta 1:2. Po této brance mosteckým už zbývalo jen málo času na vyrovnání a ústečtí hráči si vítězství takticky dokázali pohlídat a po závěrečném hvizdu se tak mohli radovat ze zisku severočeského poháru starších žáků.

Branka: 68. Valta

Sestava: Stanko (45. Kešner) – Němec, Pstrong (57. Valta), Šebek, Rác (50. Svoboda) – Kasal (57. Holečka), Mikeska, Lam, Valta (15. Roža) – Hána, Dolejší (50. Weinhauer)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér"  „V tomto utkání ukázalo Ústí svoji sílu a musím uznat, že i když se hrálo vyrovnané utkání, tak si Ústí dokázalo vytvořit více brankových situací. K vidění bylo vidět bojovné a zajímavé utkání a myslím že to bylo důstojné finále severočeského poháru a mne nezbývá než hostům pogratulovat k dnešní výhře. “