AFK Loko Chomutov – FK Baník Most   0 : 5 (0 : 1)

02.05. 2012, 17.00 hodin,  Chomutov – hřiště AFK Loko

Ve středu 2.5.2012, zajížděli nejstarší žáci Baníku Most do Chomutova, kde se střetli v rámci Severočeského poháru s mužstvem AFK LoKo Chomutov. Úvod zápasu vyšel skvěle mosteckým hráčům, když už ve třetí minutě se dokázal prosadit po rohovém kopu útočník Šebek 0:1. Po této brance začalo velké obléhání domácí branky. Domácí hráči se snažili co nejvíce zahustit střed hřiště před svým pokutovým územím a na hranici svých možností co nejvíce znepříjemnit hru mosteckého Baníku. Mosteckým hráčům se i přes velký tlak dlouho nedařilo nalézt skulinku přes zahuštěnou obranu. A když už se podařilo tuto obranu překonat, zradila mostecké hráče koncovka, když se objevil sám před brankářem Šebek, který následnou ránou nastřelil pouze tyč. A když se neujaly ani  pokusy Valty a Kasala, které vychytal domácí brankář, skončil poločas jen hubeným vedením hostujícího družstva. V úvodu druhého poločasu se po pěkné kombinaci objevil sám před brankářem mostecký Mikeska, ale i jeho rána jen orazítkovala tyč domácí branky. Postupem času začaly evidentně domácím hráčům ubývat síly, čehož hosté z Mostu dokonale využili, když v rozmezí čtyř minut mezi 51 a 55. minutou dokázali mostečtí hráči vstřelit tři branky a rozhodli tak o osudu tohoto utkání. Šťastnými střelci byli 2x Hána a jednou Valta. V závěru zápasu se dokázal prosadit i podruhé v utkání Šebek, který tak stanovil konečný stav utkání na 0:5. Mostecký Baník tak potvrdil roli favorita a po závěrečném hvizdu se mohli jeho hráči těšit čtvrtfinále Severočeského poháru, které je na programu ve středu 23.5.2012 a v němž bude naším soupeřem FK Slavoj Žatec.

Branky: 3., 59. Šebek,  51., 52. Hána, 55. Valta

Sestava:  Stanko (35. Kešner) – Roža, Němec, Svoboda (35. Holečka), Weinhauer (55. Svoboda) – Kasal (50. Valta), Mikeska (60. Kasal), Hána, Lam – Šebek, Valta (35. Dvořák)

Trenér: Jiří Lovíšek

Sestava AFK LoKo: Rosa - Lukešová, Šimonek, Gruncl, Štol - Buvalič, Záboj, Vondráček, Wälzer, Slezák - Šlachta - hokejově dostřídávali Sochor, Myšák

Trenér AFK Loko: Marcel Štěrban

Vedoucí mužstva AFK LoKo: Ladislav Štěrban

Jiří Lovíšek, trenér Mostu: " V tomto utkání jsme zaslouženě vyhráli. V útočné fázi byli aktivní, ale přesto nejsem zcela spokojen s individuálními výkony některých hráčů. “