FK Slavoj Žatec - FK Baník Most   1 : 8 (1 : 1)

23.5. 2012, 17.00 hodin – U Ohře - Žatec

Ve středu 23.5.2012 v rámci severočeského poháru zajížděli starší žáci Baníku Most ročníku 97 do Žatce, kde se střetli s místním FK Slavoj Žatec. V úvodu utkání byli mostečtí aktivnější a první šance se zrodila již ve druhé minutě, kdy nedokázal ideální přihrávku Lama využít Holečka, který nechal vyniknout tváří v tvář domácího brankáře. V 5. minutě se už favorit z Mostu mohl radovat z branky, kdy se dokázal prosadit po úniku domácí obranou Lam 0:1. Po této brance přestali být mostečtí aktivní a hra se až do konce poločasu většinou odehrávala ve středu hřiště a brankové příležitosti se rodily jen velmi málo a vznikaly po obrovských chybách obran obou mužstev. Bojující domácí se snažili dostávat do zakončení a doslova chodící hostující mužstvo jim tuto možnost usnadňovalo. Další obrovskou šanci si tak mostečtí vypracovali až v 19. minutě, kdy se v obrovské šanci objevil Dvořák, ale ani nadvakrát nedokázal míč dopravit do sítě. V 25. minutě se po hrubé chybě mosteckého obránce Němce řítil sám na brankáře domácí útočník. Jeho následný pokus dokázal zlikvidovat brankář Kešner. V závěru poločasu se objevil v obrovské šanci nejprve mostecký Lam, který z bezprostřední blízkosti nedokázal zamířit přesně. Domácí odpověděli dokonale a ve 33. minutě se dokázali prosadit po zmatcích mostecké obrany 1:1. Tímto překvapivým, ale zaslouženým, výsledkem skončil  i první poločas. Druhý poločas začal obrovským tlakem mosteckého mužstva. Ve 37. minutě utekl domácí obraně Hána, který následnou přihrávkou vybídl ke skórování Dolejšího 1:2. Ve 40. Minutě postupoval sám na brankáře domácích Kasal, ale váhal se zakončením tak dlouho až brankář jeho úmysl vystihl a vyrazil jeho pokus na roh.  O minutu později se dokázal prodrat až do zakončení Hána a střelou mezi nohy zvýšil vedení Mostu na 1:3. Ve 45. minutě napadali mostečtí svého soupeře hluboko na jejich polovině a brankář domácích pod tlakem odkopl míč přímo k nohám Mikesky, který bez přípravy uklidil míč do branky 1:4. Domácí hráči už v této fázi hry na svého soupeře nestačili a do šance se prakticky celý druhý poločas už nedostali. V 60. minutě se dostal ke střele mostecký Lam. Jeho pokus dokázal vyrazit domácí brankář jen k nohám dobíhajícího Valty 1:5. V 63.minutě zahrával Most po faulu pokutový kop, k jehož zahrávání se postavil Mikeska a s přehledem zvýšil na 1:6. V závěru zápasu se mostečtí dokázali prosadit ještě dvakrát, když přesným střelcem byl v obou případech Šebek, který stanovil konečné skóre utkání na 1:8 ve prospěch mosteckého Baníku. Most nakonec roli favorita zvládl a v boji o finále se střetne 30.5. s U14 Baníku Most.

Branky: 5. Lam, 37. Dolejší, 41. Hána, 45. a 63. Mikeska, 60. Valta, 64, a 66. Šebek

Sestava: Kešner – Valta, Svoboda, Němec, Weinhauer – Lam, Kasal, Dolejší, Holečka - Hána, Dvořák

Střídali: Rác, Mikeska, Šebek

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér : „ Z výkonem, zejména v prvním poločase, nejsem spokojen. Hra byla plná individuálních chyb a bez pohybu. Takový výkon neměl nejmenší šanci na uspokojivý výsledek pro nás. Z tohoto důvodu proběhla, o poločasové přestávce, v kabině důrazná domluva hráčům. Jak bylo vidět, i na výkonu, má slova padla na úrodnou půdu a výkon hráčů byl o mnoho kvalitnější. Díky tomu se zlepšil pohyb, který přinesl i gólové příležitosti a vzrůst skóre.“