FK Baník Most U14 - FK Baník Most   1 : 3 (0 : 3)

30.5. 2012, 17.00 hod. – Stadion Josefa Masopusta

Ve středu 30.5.2012 se v rámci semifinále severočeského poháru utkali v boji o finále mezi sebou starší žáci Baníku Most ročníku 98 a 97. Úvod utkání byl z obou stran trochu opatrný a ani jedno z mužstev se moc k zakončení nedostávalo. První obrovská šance utkání se zrodila ve 13. minutě, kdy se po špatné rozehrávce brankáře Kešnera ocitl zcela sám před brankou Boušek, jehož následná střela mířila nad branku 97. Starší kolegové Baníku Most odpověděli o tři minuty později, kdy dalekonosný projektil Mikesky jen těsně minul branku. Ve 20. minutě se diváci dočkali první branky utkání, kdy po pěkné kombinaci na pravé straně dvojice Kasal, Hána, druhý jmenovaný poslal střílený centr do vápna, kam šel do souboje důrazný Němec s brankářem Eichlerem a následný odražený míč uklidil do sítě Mikeska 0:1. Po této brance převzali iniciativu žáci ročníku 97 a výsledkem tohoto tlaku byly další šance a především branky. Ve 25. minutě se dokázal individuálně uvolnit ve středu hřiště Hána a následnou přihrávkou vybídl ke skórování Němce, který ránou do horního růžku nedal Eichlerovi šanci a zvýšil na 0:2. O dvě minuty později se stav měnil potřetí, když se prosadil po samostatném úniku Hána 0:3. V závěru poločasu si dokázali vypracovat ještě dvě obrovské šance nejstarší žáci. Nejprve ve 30. minutě se nedokázal prosadit Hána, který se ocitl zcela sám před brankářem a ve 32. minutě orazítkoval Dolejší střelou ze šestnáctky pouze břevno Eichlerovi brány. Poločas tak skonči vítězstvím 97 v poměru 3:0. Druhý poločas začal šancí hráčů ročníku 97, kdy po ideální přihrávce Hány se řítil sám na brankáře Lam, jehož následný pokus se nevešel mezi tři tyče. Po této šanci převzali iniciativu 98 a výsledkem byly dvě 100% šance. Bohužel pro mladší hráče ani jednu z nich nedokázali proměnit v gólovou radost. Zaslouženého úspěchu se hráči ročníku 98 dočkali v 55. minutě po rohovém kopu a následném závaru se dokázal prosadit Merda a snížil stav utkání na 1:3. V závěru zápasu se mostečtí mladší hráči ještě snažili o zdramatizování utkání. Jejich úsilí končilo však již na zformované obraně a jedinou možností byla střelba ze střední vzdálenosti s čímž si brankář Stanko dokázal vždy poradit. A když se neujal na konci zápasu i nadějný brejk 97 skončilo utkání vítězstvím starších hráčů v poměru 3:1, které tak čeká ve středu 6.6.2012 finále Joma Cupu 2012.

Branky: 20. Mikeska 0:1, 25. Němec 0:2, 27. Hána 0:3, 55. Merda 1:3

Sestava: Kešner (35. Stanko) – Valta (53. Roža), Svoboda, Šebek, Weinhauer (35. Dvořák) – Kasal, Mikeska, Lam, Němec – Hána, Dolejší  (35. Holečka)

Ttenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér:  „ Na začátku zápasu nám dlouho trvalo, než jsme chytili rytmus hry a dělali jsme spoustu nevynucených chyb. Ve druhé polovině prvního poločasu jsme se dokázali herně zvednout a v této fázi byli lepší a dokázali vstřelit i tři branky. Druhý poločas po vystřídání a pod dojmem vysokého vedení už naše hra po většinu času nesplňovala moje představy.“