Viktoria Žižkov - FK Baník Most   4 : 2 (2 : 1)

05.05.2013, Praha - Turínská

Žižkov šel do vedení již v 7. minutě zápasu po nepřesné přihrávce mosteckého obránce – 1:0. Ve 12. minutě se dostal do velké šance Dolejší, ale jeho střelecký pokus vyrovnání nepřineslo. Ve 20. minutě mostečtí obránci nezareagovali na pas Žižkova za obranu a gólman Nikiforov svým špatným vyběhnutím usnadnil domácímu útočníkovi navýšit skóre utkání – 2:0. Most si po druhé inkasované brance vytvořil územní převahu a ve 25. minutě dal kontaktní gól. Po rozehraném rohovém kopu Mikeskova střela zapadla za zadní tyč – 2:1. Ve 30. minutě opět z rohového kopu se dostal do zakončení znovu Mikeska, ale jeho projektil skončil nad brankou Žižkova. Ve druhé půli začali domácí vysoko napadat rozehrávku Mostu a hodně přidali na důrazu v osobních soubojích. V 54. minutě se na levé straně uvolnil domácí záložník, poslal centr do pokutového území, míč proletěl až na zadní tyč, kde volný žižkovský hráč zasunul „kulatý nesmysl“ mezi tři tyče – 3:1. V 65. minutě útočník domácích přešel přes dva obránce Mostu a přesnou střelou zvýšil už na 4:1. Baníku se v závěru utkání podařilo po pěkné akci Kasala s Novákem snížit Dolejším, který upravil skóre na konečných 4:2.

Branky: 25.Mikeska, 70.Dolejší

Sestava: Nikiforov – Rác, Pečner, Hána, Mikeska – Valta (58. Šebek), Kasal, Novák, Lam (60. Svoboda), Weinhauer – Dolejší

Trenér: Ladislav Jamrich

Ladislav Jamrich, trenér: „Zápas rozhodly naše individuální chyby v defenzivě, které soupeř využil. Náš herní projev v první půli nebyl špatný, soupeře jsme přehrávali. Druhá půle patřila domácímu celku, větší agresivitou a nasazením v osobních soubojích jsme se nedokázali Žižkovu vyrovnat.“