SK Kladno - FK Baník Most   2 : 3 (1 : 0)

20.04.2013, Kladno

Začátek utkání patřil hostům, kteří domácí přehrávali ve středu hřiště a rychlým přistupováním je dostávali pod tlak. Nicméně v 8. minutě na polovině Kladna ztratili mostečtí míč a po rychlém protiútoku se domácí ujali vedení – 1:0. Most se po tomto momentu tlačil do zakončení, ale chyběla mu přesnost ve finální fázi a tak většina útočných akcí Baníku končila ještě před pokutovým územím. Ve 27. minutě si domácí mužstvo vytvořilo gólovou příležitost opět po brejkové situaci, ale naštěstí pro hosty jejich střelecký pokus skončil mimo branku. Ve druhé půli mostečtí pokračovali v dobývání kladenské branky. V době největšího tlaku však Most opět ztratil míč na polovině soupeře. Kladno šlo do přečíslení a centr na zadní tyč si našel nabíhající útočník a zvýšil vedení domácích – 2:0. Baník nerezignoval a v 60. minutě dal kontaktní gól Dolejší, který se prosadil střelou z 18 metrů – 2:1. Za další dvě minuty bylo vyrovnáno. Lam tvrdě vypálil z dobrých dvaceti metrů, gólman domácích vyrazil míč jen před sebe a Mikeska zasunul míč do branky – 2:2. V 65. minutě dokonalý obrat hostům z Mostu zařídil technickou střelou na zadní tyč Boušek a strhl vítězství na stranu Baníku.

Branky: 60.Dolejší, 62.Mikeska, 65.Boušek

Sestava: Nikiforov – Rác, Pečner (40. Němec), Hána, Mikeska – Valta (56. Svoboda), Kasal (60. Šebek), Novák, Lam, Boušek (75. Weinhauer) – Dolejší

Trenér: Ladislav Jamrich

Ladislav Jamrich, trenér: „Naše vítězství je zcela zasloužené. Kladno jsme přehrávali, ale soupeř nás potrestal z rychlých protiútoků a vedl už 2:0. Hráči však ukázali obrovskou vůli po vítězství a nepříznivý stav dokázali během pěti minut otočit v náš prospěch, za což patří všem v týmu obrovský dík.“