FK Baník Most - FK MAS Táborsko   1 : 2 (0 : 2)

08.06.2013, Souš

Ve 2. minutě utkání hosté využili nedůslednosti mosteckých obránců a po zbytečném faulu proměnili pokutový kop – 0:1. O minutu později mohl srovnat Dolejší, který postupoval sám na branku, ale gólman Táborska hosty podržel. V 10. minutě volný přímý kop hostů zneškodnil Nikiforov. V 17. minutě se Dolejší zbavil obránce, přihrál Kasalovi, jehož střela skončila v boční síti. Ve 20. minutě ztratili mostečtí míč ve středu hřiště, útočník hostí postupoval sám na Nikiforova, který střelecký pokus kryl. Ve 38. minutě Svoboda našel přesným centrem na zadní tyči Weinhauera, ale jeho hlavička skončila v náručí brankáře Táborska. Ve 39. minutě došlo k nedorozumění mezi brankářem a stoperem domácích, oba hráči se srazili a hosté pohodlně dopravili míč do prázdné branky – 0:2. Ve druhém poločasu bylo na straně Mostu k vidění hodně nepřesností, chyběl větší klid a přehled, což se negativně projevilo na hře Baníku. I přesto si domácí vypracovali několik šancí. V 65. minutě se pěkně uvolnil Valta a jeho střela skončila v boční síti. V 72. minutě Šebek vykřesal jiskřičku naděje pro mostecké, když snížil po akci Valty – 1:2. Víc už však Baníkovci nestihli a s jihočeským celkem nakonec prohráli.

Branka: 72.Šebek

Sestava: Nikiforov – Rác, Pečner, Hána, Němec – Svoboda (40. Valta), Kasal (63. Holečka), Novák, Mikeska, Weinhauer (40. Šebek) – Dolejší

Trenér: Ladislav Jamrich

Ladislav Jamrich, trenér: „Inkasovali jsme dvě laciné branky po našich hrubkách hned v úvodním poločasu, které de facto rozhodly o celém zápasu. Středoví hráči neměli kvalitu, hodně jsme kazili už v předfinální fázi a naše zakončení bylo nedůrazné. Sice jsme proti soupeři herně nezaostávali, ale dnes to nebyl náš den.“