FK Baník Most - 1.FK Příbram   1 : 2 (0 : 0)

12.05.2013, Souš UMT

Mostecká U-16 přivítala vedoucí celek tabulky. Zápas se hrál od začátku ve velkém tempu a šance se střídaly na obou stranách. V 15. minutě si vypracovali první příležitost hosté, ale mosteckou branku netrefili. Ve 20. minutě Dolejší tvrdou ránou také přestřelil. Ve 25. minutě se Příbram dostala do přečíslení a její útočník postupoval sám na Nikiforova, který jeho střelecký pokus kryl. Ve 30. minutě Boušek uvolnil na levé straně Weinhauera, ale jeho střela minula o kousek branku hostů. Ve 2. poločasu obě mužstva pokračovala v aktivní hře. Ve 45. minutě domácí Kasal přišel o míč a pronikajícího hráče hostů zastavil faulem před pokutovým územím. Nařízený volný přímý kop nedokázali mostečtí ubránit a Příbram se ujala vedení – 0:1. Baníku se podařilo na obdrženou branku rychle odpovědět. Dolejší uvolnil přesnou přihrávkou nabíhajícího Kasala, který vyrovnal – 1:1. V 53. minutě domácí obrana nezachytila pohyb protihráčů, Nikiforov první ránu vyrazil a útočník Příbrami dorazil míč do odkryté branky – 1:2. V 60. minutě mohl znovu srovnat skóre Novák, jenž přešel přes čtyři hráče hostů, ale příbramský gólman ho vychytal. V závěru utkání se hra přelévala z jedné strany na druhou už bez gólového vyjádření.

Branka: 48.Kasal

Sestava: Nikiforov – Rác (40. Mikeska), Hruštinec, Hána (40. Šebek), Zdeněk Weickert – Andrej Weickert, Kasal, Novák, Boušek, Weinhauer (65. Valta) – Dolejší

Trenér: Ladislav Jamrich

Ladislav Jamrich, trenér: „Dnes proti sobě nastoupila mužstva z opačného pólu tabulky, ale byli jsme Příbrami více jak vyrovnaným soupeřem. Jsem spokojený s přístupem všech hráčů, nicméně třetí utkání po sobě jsme výsledkově nezvládli, ač jsme ani v jednom utkání nebyli horším mužstvem