FK Baník Most – 1. FC Karlovy Vary   4 : 2 (0 : 1)

18.08.2012 Souš

Úvod utkání patřil Mostu, který si vypracoval tři gólové příležitosti, ale skórovat se mu nepodařilo. V 17. minutě naopak soupeř z první vážnější akce šel do vedení po standardní situaci – 0:1. Mostečtí měli sice i nadále herní převahu, nicméně pokračovali v zahazování brankových příležitostí a tak se do poločasové přestávky odcházelo za stavu 0:1 pro hosty. Do druhého poločasu nastoupili Baníkovci v jiném rozestavení a začali se střelecky prosazovat. V 55. minutě Kasal našel přesnou přihrávkou na levé straně Weinhauera, který střelou na zadní tyč srovnal – 1:1. V 60. minutě dostal Most do vedení Hána, který po centru z levé strany nedal gólmanovi hostí šanci – 2:1. Domácí přidali na obrátkách a v 65. minutě se po přihrávce Lama prosadil přesnou hlavičkou Dolejší – 3:1. V 69. minutě však Vary z ojedinělé akce snížili na rozdíl gólu – 3:2. V dalším průběhu utkání hosté mostecké přehrávali a vypracovali si dvě stoprocentní šance, ale jen díky skvělým zákrokům brankáře Nikiforova neskórovali! Rozhodnutí přišlo v 74. minutě. Po rychlém brejku Mostu upravil Hána na konečných 4:2.

Branky: 60. a 74. Hána, 55. Weinhauer,65. Dolejší
Sestava: Nikiforov – Rác (69. Pstrong), Němec, Svoboda, Mikeska - Hána, Lam, Kasal - Holečka (60. Dvořák), Dolejší, Köchrt (55.Weinhauer)

Trenér: Ladislav Jamrich

Hodnocení trenéra: „Utkání jsme měli rozhodnout daleko dřív, ale špatně jsme řešili finální zakončení.“