FK Baník Most – Viktoria Žižkov   4 : 3 (1 : 0)

06.10.2012 Souš

Domácím se poprvé v sezoně podařilo jít do vedení. Ve 13. minutě se prosadil Lam, který si výborně naběhl na přesnou přihrávku od Valty a technickou střelou nedal gólmanovi hostů šanci – 1:0. Ve 30. minutě zápasu mostecký brankář Stanko obdržel za faul mimo pokutové území druhou žlutou kartu a Baník hrál o deseti. Žižkov byl po tomto momentu aktivnější, vytvářel si gólové příležitosti, které nedokázal zužitkovat. Úvod druhé půle patřil Mostu. Ve 42. minutě Hána kolmou přihrávkou uvolnil Lama, který se podruhé v zápase prosadil – 2:0. Žižkov zlepšil pohyb, přidal na důrazu v osobních soubojích a domácí hráči znervózněli. Hosté toho dokázali využít a během čtvrthodiny zápas otočili – 2:3. V 60. minutě přišel na hřiště Dolejší, který hru Mostu oživil a po jeho akci v 78. minutě vyrovnal Valta – 3:3. Dokonalý obrat předvedli mostečtí o minutu později. Dolejší po přihrávce Mikesky postupoval sám na branku hostů a byl zastaven nedovoleným zákrokem. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil a upravil na konečných 4:3.

Branky: 13. a 42. Lam, 78. Valta, 79.Dolejší (p)

Sestava: Stanko - Rác (30.Nikiforov), Němec, Pečner (40. Svoboda), Mikeska - Lam (65. Pstrong), Kasal, Köchrt, Hána (60. Dolejší) - Holečka, Valta

Trenér: Ladislav Jamrich

Ladislav Jamrich, trenér: „Dnes jsme odehráli velice těžké utkání, protože jsme více než 50 minut hráli o deseti. Přesto jsme vedli o dvě branky, ale soupeř nás po vyloučení přehrával a během pár minut otočil ve svůj prospěch. Obrovskou vůlí celého týmu jsme v závěru zápas zdramatizovali a dokázali nakonec zvítězit.“