FK Baník Most - FK Viktoria Plzeň   2 : 3 (0 : 1)

03.11.2012, UMT Souš

Mostecká U-16 nastoupila proti favorizované Plzni. Domácí napadali soupeře hodně vysoko a to hostům dělalo problémy. V 9. minutě se přesto plzeňští ujali vedení – 0:1. Utkání bylo nadále herně vyrovnané, ale do konce poločasu se už nic zásadního na hřišti nestalo. Po pauze se hosté ujali dvoubrankového vedení – 0:2. Domácí Baníkovci však nerezignovali a bojovali o co nejlepší výsledek. V 52. minutě se jim podařilo snížit po standardní situaci, když se Pešner prosadil přesnou hlavičkou – 1:2. V 57. minutě domácí už vyrovnali. Autorem branky byl Mikeska – 2:2. V 68. minutě mostecký stoper Němec špatnou malou domů poslal do úniku soupeře a brankář Nikiforov hostujícího útočníka fauloval. Nařízený pokutový kop Plzeň proměnila – 2:3 a tímto výsledkem již utkání skončilo.

Branky: 52. Pečner, 57. Mikeska
Sestava: Nikiforov – Rác (74. Svoboda), Pečner, Němec, Mikeska – Holečka (57. Valta), Lam, Kasal (75. Weinhauer), Hána, Köchrt – Dolejší (79. Dvořák)

Trenér: Džimis Bekakis

Džimis Bekakis, trenér: „I přes porážku hráči odevzdali solidní výkon a byli Plzni zdatným soupeřem. Škoda chyby v závěru střetnutí, po které si Viktorka odváží 3 body. Jinak všichni hráči zaslouží pochvalu a tímto výkonem ukázali, že nepatří do spodní části tabulky.“