FK Baník Most - FK Ústí nad Labem   2 : 1 (1 : 0)

10.04.2013, Souš UMT

V dohrávce České ligy dorostu U16 patřily úvodní minuty zápasu domácímu Baníku. Ve 12. minutě se prosadil Kasal, který technickou střelou na zadní tyč poslal Most do vedení – 1:0. V 17. minutě po rohovém kopu domácích se dostal opět do zakončení Kasal, ale jeho pokus hlavou gólman hostů kryl. Zbytek poločasu žádné větší události nepřinesl a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:0. Ve druhém poločase bylo k vidění hodně bojovné utkání se spoustou nepřesností. Většina útočných akcí jak domácích, tak hostů končila před pokutovým územím. Až v 67. minutě se do vážnější šance dostal mostecký Hána, ale jeho střelecký pokus brankář Ústí zneškodnil. Hosté vyrovnali v 76. minutě hry, když zahrávali přímý volný kop. Gólman Nikiforov vyrazil míč jen před sebe a dobíhající hráč ho dorazil za brankovou čáru – 1:1. Těsně před koncem se však podařilo Mostu strhnout vítězství na svou stranu. V 79. minutě utkání se ránou z 16 metrů prezentoval Hána a stanovil tak konečný výsledek derby v poměru 2:1.

Branky: 12.Kasal, 79.Hána

Sestava: Nikiforov – Rác, Němec, Šebek, Z. Weickert – Kasal (40. Hána) Novák, Lam, A. Weickert (73. Svoboda), Mikeska (76. Weinhauer) – Dolejší

Trenér: Ladislav Jamrich

Ladislav Jamrich, trenér: „Dnes jsme předvedli pouze průměrný výkon. Nedařila se nám kombinace, chyběl pohyb bez míče a obránci byli hodně nepřesní při zakládání útoků. Hráči však tyto nedostatky nahradili nasazením, bojovností a se štěstím jsme nakonec v derby zvítězili.“