FK Baník Most - FK Teplice   0 : 3 (0 : 2)

13.04.2013, Souš UMT

Domácí měli v uplynulých dnech náročný program, kde odehráli těžké zápasy, ve kterých se jim podařilo naplno bodovat a i proti silným Teplicím chtěli navázat na poslední dvě úspěšná vystoupení. Hostům se podařil vstup do zápasu a v 5. minutě zápasu se ujali vedení. Mostečtí obránci nedokázali odkopnout míč do bezpečí, čehož využil útočník J. Zeman, který po samostatném úniku poslal Teplice do vedení – 0:1. V 10. minutě pronikl do pokutového území hostů A. Weickert, obhodil si obránce, který zasáhl míč rukou a rozhodčí správně nařídil pokutový kop. Mikeska však penaltu neproměnil! Ve 14. minutě opět nedokázali zareagovat mostečtí obránci na dlouhý výkop brankáře Teplic a Svoboda zvýšil – 0:2. Ve 23. minutě postupoval opět A. Weickert sám na Švejdu, ale teplický gólman jeho pokus kryl. Druhý poločas patřil Baníku, který začal dobře kombinovat soupeře přehrával. Teplické mužstvo držel výbornými zákroky Švejda, který zlikvidoval několik stoprocentních šancí domácím hráčům. V 75. minutě definitivně rozhodli toto derby ve svůj prospěch hosté, když se parádně trefil z přímého volného kopu Bílek a upravil na konečných 0:3.

Sestava: Nikiforov – Rác, Němec (41. Hruštinec), Šebek (41. Weinhauer), Hána – Kasal, Novák, Lam, Andrej Weickert (67. Svoboda), Mikeska – Dolejší

Trenér: Ladislav Jamrich

Ladislav Jamrich, trenér: „V 1. poločasu jsme měli ze soupeře až moc velký respekt, což se promítlo na výkonu některých hráčů. Obdrželi jsme dvě laciné branky a za stavu 0:1 jsme neproměnili pokutový kop. Druhá půle byla z naší strany velmi dobrá. Výborně jsme kombinovali a vytvářeli si gólové příležitosti, které jsme nedokázali proměnit. Jestli chceme pomýšlet na zisk bodů proti tak kvalitnímu soupeři, musíme hrát koncentrovaně celý zápas.“