FK Baník Most - FK Baník Sokolov   0 : 3 (0 : 2)

27.04.2013, Souš

Sokolov předvedl výborný vstup do utkání a už v 5. minutě po rychlé akci nedokázali tři obránci Mostu v pokutovém území pokrýt útočníka hostů – 0:1. Obdržená branka domácí zaskočila a mostečtí se nemohli dostat do zápasu. Postupně však Most získával herní převahu a ve 25. minutě mohl vyrovnat Novák, jehož střela šla mimo tři tyče. Ve 33. minutě poslal centr z pravé strany do pokutového území Schön, míč zasáhl rukou obránce Sokolova, ale nařízený pokutový kop Dolejší neproměnil! Ve 35. minutě měl další šanci Dolejší, jenže střelu vyrazil brankář Sokolova. Ve 36. minutě opět trestali hosté, když zachytili nepřesnou rozehrávku obránců Mostu a samostatný únik s přehledem proměnili – 0:2. Úvod druhého poločasu patřil mosteckému Baníku. Ve 45. minutě Weinhauer našel přesným pasem Valtu, který postupoval sám na brankáře hostů, ale sokolovský brankář byl opět na místě. V 50. minutě se znovu Valta individuálně prosadil přes hostující obránce, ale opět neuspěl. Mostečtí sice dále soupeře přehrávali, jenže v koncovce jim chyběl potřebný klid. V 71. minutě hosté definitivně rozhodli. Po rychlé kombinaci se sokolovští prosadili přes obranu Mostu a volný hráč v pokutovém území upravil na konečných 0:3.

Sestava: Nikiforov – Rác (55. Němec), Pečner, Hána, Mikeska – Schön (40. Valta), Kasal, Novák, Lam, Weinhauer – Dolejší (50. Šebek)

Trenér: Ladislav Jamrich

Ladislav Jamrich, trenér: „Soupeř byl v utkání, na rozdíl od nás, maximálně efektivní. My jsme si sice vypracovali více gólových příležitostí, které jsme nedokázali proměnit a navíc jsme za stavu 0:1 nevyužili výhodu pokutového kopu.“