FC Písek - FK Baník Most   0 : 5 (0 : 1)

06.04.2013, Písek UMT

Duel celků ze spodní části tabulky se povedl hostům z Mostu. V 5. minutě se po pěkné akci Baníku prosadil Lam – 0:1. Hosty vstřelená branka zdravě nabudila a kombinační hrou soupeře přehrávali. Další dvě gólové příležitosti však nevyužili. Písek si vytvořil první vážnější šanci až ve 23. minutě, ale brankář Nikiforov byl na místě. Po změně stran domácí začali nakopávat dlouhé míče na útočníky a vytvořili si územní převahu, ale bez zakončení. V 50. minutě opět udeřil Most a po centru z pravé strany se prosadil Dolejší – 0:2. V 56. minutě domácí zahrávali pokutový kop, který zneškodnil výborným zákrokem gólman Baníku Griša Nikiforov! V 60. minutě postupoval Hána sám na branku Písku a jeho střelecký pokus vyrazil gólman jen k Valtovi, který zvýšil vedení hostů na rozdíl třídy – 0:3. V závěru zápasu Mostečtí svého soupeře přehrávali ve všech činnostech a dokázali přidat další dvě branky. V 65. minutě se opět prosadil Valta a v 75. minutě Lam, také svým druhým gólem v utkání, upravil na konečných 0:5 ve prospěch mosteckého Baníku.

Branky: 10. a 75. Lam, 60. a 65. Valta, 50. Dolejší

Sestava: Nikiforov – Rác, Pečner, Šebek, Zdeněk Weickert – Kasal (55. Hána), Novák, Lam, Andrej Weickert (60. Weinhauer), Valta (67. Svoboda) – Dolejší

Trenér: Ladislav Jamrich

Ladislav Jamrich, trenér: „Zápas proti Písku hodnotím pozitivně. Jsem spokojený s přístupem všech hráčů a konečně jsme se po dvou zápasech prosadili i gólově. Důležité bude dnešní výkon zopakovat také v dalších zápasech, kdy nás čekají silní soupeři.“