FK Baník Most - FK Teplice   0 : 7 (0 : 2)

22.09.2013 - TCM Souš

Obě mužstva se od začátku snažila o důrazný presink a z toho plynulo hodně nepřesností na obou stranách. V 9. minutě domácí ztratili míč, hosté přešli do rychlého protiútoku a po zpětné přihrávce přesnou střelou poslal hosty do vedení D. Kalivoda – 0:1. V 10. minutě Ducháček vystihl přihrávku teplických obránců, našel Šebka, ale útočníka Baníku vychytal gólman Švejda. O dvě minuty později se prosadil na levé straně opět Ducháček a centrem na zadní tyči našel Kasala, jehož stoprocentní šanci brankář hostů kryl. Ve 26. minutě Most znovu ztratil míč ve středu hřiště, následovala kolmá přihrávka do volného prostoru na útočníka Vilda, který zvýšil teplické vedení – 0:2. Ve 30. minutě se po pěkné kombinaci domácích dostal do zakončení Novák a jeho střela šla kousek od pravé tyče. Ve 36. minutě hosté zahrávali rohový kop a trefili brankovou konstrukci. Po změně stran ve 46. minutě tepličtí zahrávali přímý volný kop a technickou střelou kolem zdi zvýšil D. Kalivoda již na 0:3. Po třetím gólu se „skláři“ dostali do herní pohody a domácí celek přehrávali ve všech směrech. Ve 48. minutě z pravé strany přišel do pokutového území centr a odražený míč si našel opět D. Kalivoda – 0:4. V 55. minutě dosáhli hosté dalšího úspěchu, když se po centru prosadil v pokutovém území domácích Bílek – 0:5. V 66. minutě dovolili mostečtí Teplicím znovu rychlý útok, po kterém se trefil „muž zápasu“ D. Kalivoda – 0:6. Domácí Baník si pověstný kalich hořkosti dopil v samém závěru utkání. V 76. minutě vstřelil svůj pátý gól D. Kalivoda a uzavřel účet dnešního zápasu – 0:7.

Sestava: Stanko – Valta, Hána, Pečner, Rác (41. Holečka) – Novák – Kasal (61. Boušek), Dolejší, Mikeska, Ducháček (52. Koštůr) – Šebek

Trenér: Ladislav Jamrich

Asistent trenéra: Svatopluk Boušek

Ladislav Jamrich, trenér: „Jednoznačný zápas vyzněl jasně pro hosty, my jsme propadli téměř ve všem. Sice jsme za stavu 0:1 měli dvě velké příležitosti ke skórování, ale v dalším průběhu utkání pak soupeř potvrdil svou kvalitu a zaslouženě zvítězil.“