FK Baník Most - FC MAS Táborsko   2 : 2 (1 : 0)

03.11.2013 - TCM Souš

Úvod zápasu byl oboustranně opatrný. První vážnější příležitost si vypracoval Baník až v 16. minutě. Boušek našel na zadní tyči Holečku, který míč nedokázal přesně trefit. O tři minuty později vyslal nebezpečnou střelu ze vzdálenosti 17 metrů Šebek, kterou hostující brankář vyrazil. Ve 22. minutě domácí obránci nedokázali odkopnout míč v pokutovém území a míče se zmocnil útočník Táborska, ale jeho ránu kryl Nikiforov. Ve 26. minutě hosté provedli rychlý protiútok zakončený prudkou střelou a gólman Nikiforov míč vyrazil. Ve 38. minutě po nepřesné rozehrávce brankáře se míče zmocnil Ducháček, přesnou přihrávkou našel Valtu, který střelou na zadní tyč poslal Baník do vedení – 1:0. Do druhého poločasu vstoupili aktivně hosté, svým pohybem a důrazem narušovali rozehrávku domácích a začali Baník přehrávat. Ve 47. minutě táborský útočník pronikl do pokutového území, kterého za cenu faulu zastavil Mikeska, a nařízený pokutový kop proměnil Balogh – 1:1. V 58. minutě chyboval Kasal, hosté podnikli útok do otevřené obrany Mostu a odražený míč zasunul mezi tři tyče znovu Balogh – 1:2. Domácí vrhli všechny síly do ofenzivy. V 72. minutě Mikeskův projektil šel těsně mimo. V 77. minutě se už dočkali domácí vyrovnání. Po závaru před brankou Táborska si našel míč Novák a srovnal na konečných 2:2.

Branka: 38.Valta, 78. Novák

Sestava: Nikiforov – Holečka, Pečner, Merda, Mikeska – Novák – Valta, Ducháček, Kasal, Boušek – Šebek

Trenér: Ladislav Jamrich

Asistent trenéra: Svatopluk Boušek

Ladislav Jamrich, trenér: „V dnešním utkání se nám nedařilo, soupeř nás vysoko napadal a chyběla nám větší přesnost při zakládání útoků. Přesto jsme se v závěru 1. poločasu dostali do vedení. Po změně stran patřila aktivita Táborsku, hosté skóre otočili a nám se podařilo aspoň srovnat až v samotném závěru zápasu.“