FK Baník Most - SK Slavia Praha    1 : 5 (1 : 3)

18.08.2013 - TCM Souš

V úvodním kole České ligy dorostu U17 narazil Most na jednoho z favoritů celé soutěže SK Slavii Praha. V 5. minutě domácí Mikeska nepřesně vystřelil, k odraženému míči se dostal Ducháček, ale jeho rána šla mimo. V 7. minutě po nedůslednosti mosteckých obránců šel sám na brankáře Stanka útočník Slavie a svůj průnik zakončil gólem – 0:1. V 10. minutě inkasovali mostečtí podruhé. Přímý volný kop gólman Stanko neudržel v náručí a hosté z následné dorážky zvýšili své vedení – 0:2. Domácí po obdržených brankách znervózněli a Slavia přehrávala Most v nasazení a vyhrávala většinu osobních soubojů. Ve 33. minutě si vytvořili další velkou šanci hosté, ale Stanko dobrým zákrokem míč za svá záda nepustil. Nicméně ve 36. minutě útočník hostů snadno obešel dva obránce domácích a střelou na zadní tyč nedal brankáři Mostu šanci – 0:3. Ve 37. minutě předvedli mostečtí pěknou kombinaci. Šebek kolmou přihrávkou našel Koštůra, který z jednoho doteku přistrčil míč Ducháčkovi a jeho lob skončil přesně pod břevnem slávistické branky – 1:3. Začátek druhého poločasu opět patřil Slavii. Domácí defenziva znovu chybovala a dovolila hostům navýšit skóre – 1:4. Ve 45. minutě hosté po rychlém útoku a centru z pravé strany trestali opět nedůslednost mosteckých při bránění a slávistický útočník dosáhl další branky – 1:5. Pražané pak po zbytek zápasu hru kontrolovali. Domácí si vytvořili šanci až v samotném závěru zápasu, ale Valtův střelecký pokus brankář kryl.

Branka: 37.Ducháček

Sestava: Stanko – Rác, Šebek (42. Boušek), Hána, Mikeska – Valta, Kasal, Novák, Ducháček, Holečka (60. Weinhauer) – Koštůr

Trenér: Ladislav Jamrich

Asistent trenéra: Svatopluk Boušek

Ladislav Jamrich, trenér: „Inkasovali jsme hned v úvodu zápasu laciné branky po individuálních chybách v obraně. Někteří hráči měli ze soupeře až moc velký respekt. Slavia byla důraznější, vyhrávala většinu osobních soubojů a my jsme pouze „stínovali“. V útočné fázi nám chyběla přesnost a odvaha.“