FK Baník Most - FK Mladá Boleslav    0 : 2 (0 : 0)

06.10.2013 - TCM Souš

Baník vstoupil do zápasu proti prvnímu týmu tabulky s velkým respektem, což se projevilo v úvodu utkání. Už ve 2. minutě přišel nebezpečný centr do pokutového území Mostu na nabíhajícího Zörklera, který naštěstí pro domácí branku přestřelil. V 19. minutě po rozehrávce Stanka, stoper Hruštinec chyboval, míče se zmocnil Košek, který postupoval sám na brankáře domácích, ale ten svým zákrokem gólovou příležitost hostů zlikvidoval. Po těchto šancích „Bolky“ mostečtí přebrali iniciativu a začali hosty přehrávat. Ve 23. minutě Ducháček nebezpečně vystřelil a brankář hostů vyrazil míč na roh. Domácí celek měl i nadále územní převahu, ale většina jeho akcí končila ještě před pokutovým územím. Ve 36. minutě Dolejší technickou střelou trefuje břevno boleslavské branky a tak se do poločasové přestávky odcházelo za bez brankového stavu. Po změně stran ve 48. minutě mostecký Mikeska vyslal jedovatou střelu, kterou vyrazil brankář Roudnický. Postupem času mladoboleslavští převzali iniciativu a v 56. minutě utkání vstřelili první gól. Prudkou ránu z hranice pokutového území vyrazil Stanko před sebe a odražený míč poslal do sítě Novotný – 0:1. V 61. minutě po centru z pravé strany se na zadní tyči prosadil přesnou hlavičkou neobsazený Písačka – 0:2. Domácí Most se nadechl až v samém závěru utkání a vypracoval si gólové šance. V 66. minutě Valta tvrdou střelou prověřil brankáře hostů. V 69. minutě vystihl špatnou rozehrávku boleslavského brankáře Dolejší, ale jeho střela šla jen těsně mimo levé tyče. V 76. minutě se na levé straně prosadil střídající Boušek, obešel protihráče, zpětnou přihrávkou hledal nabíhajícího spoluhráče, ale míč se odrazil od obránce hostů a skončil vedle branky. Hosté v tomto utkání splnili roli favorita a výhrou v Mostě si upevnili průběžné první místo.

Sestava: Stanko – Valta, Šebek, Hruštinec, Rác – Novák – Lam, Koštůr (60. Boušek), Mikeska, Ducháček – Dolejší (71. Holečka)

Trenér: Ladislav Jamrich

Asistent trenéra: Svatopluk Boušek

Ladislav Jamrich, trenér: „V úvodu utkání měli naši hráči ze soupeře až moc velký respekt. Potom jsme hru vyrovnali, vytvořili si šance, ale bez gólového vyjádření. Ve 2. poločase jsme přestali hrát aktivně, soupeř měl na všechno spoustu času, v rozmezí pěti minut nám vstřelil dvě branky a zápas dovedl do vítězného konce.“