FK Baník Most - FK Jablonec   1 : 5 (1 : 2)

08.09.2013 - TCM Souš

Začátek utkání nepřinesl nic zajímavého a hra se odehrávala převážně ve středu hřiště. Až v 15. minutě po nedorozumění mosteckých obránců hosté provedli rychlý výpad, který zakončili úvodní brankou – 0:1. V 19. minutě domácí Baník vyrovnal. Mikeska přesným centrem našel v pokutovém území Koštůra, který míč doslova dotlačil mezi tři tyče – 1:1. O chvíli později se jablonečtí znovu ujali vedení. Na dlouhý výkop brankáře hostů zadáci domácího celku nereagovali a útočník Baumitu pohodlně znovu poslal své mužstvo do vedení – 1:2. Mostečtí mohli vyrovnat v závěru poločasu, ale po dvou nebezpečných centrech obránce Němce chybělo domácím v zakončení štěstí. Po změně stran zápas nabral tempo a to hlavně ze strany hostů. Ve 46. minutě brankář Jablonce opět dlouhým míčem za obranu domácích založil útok a obránci Baníku znovu pozdě reagovali. Pro útočníka hostů pak nebyl problém v samostatném úniku přehodit gólmana Nikiforova – 1:3. V 50. minutě zahrávali hosté volný přímý kop a po nedůsledném bránění domácích Jablonečtí zvýšili – 1:4. V 57. minutě měli největší šanci ve 2. poločasu domácí. Boušek přesným centrem našel Valtu, který hlavou z 5 metrů branku přestřelil. V 62. minutě využil další hrubky domácích obránců hostující výběr, když si mostečtí hráči dávali tak dlouho přednost až se míče zmocnil útočník Jablonce a upravil skóre utkání na konečných 1:5.

Branka: 19.Koštůr

Sestava: Nikiforov – Němec (73. Rác), Hána, Novák, Mikeska – Kasal, Dolejší, Ducháček

(53. Pečner) – Koštůr (40. Valta), Šebek, Holečka (49. Boušek)

Trenér: Ladislav Jamrich

Asistent trenéra: Svatopluk Boušek

Ladislav Jamrich, trenér: „Utkání se mi hodnotí těžko. Nedokázali jsme uhlídat útočníky Jablonce, kteří nám dělali svým pohybem velké problémy. Vázla také komunikace hlavně v obranné činnosti, kde jsme pozdě reagovali na herní situace. Velkým zklamáním bylo pro mě však počínání klíčových hráčů, kteří nepodali očekávaný výkon.“