FK Baník Most - FC Hradec Králové   3 : 2 (1 : 0)

20.10.2013 - TCM Souš

V domácím prostředí Baník přivítal kvalitního soupeře z Hradce Králové. Obě mužstva se snažila o aktivní presink, z čehož pramenilo hodně nepřesností na obou stranách. V 10. minutě se dostali hradečtí do zakončení po rychlé kombinační akci, ale jejich střelecký pokus skončil v boční síti. Ve 13. minutě se dostal do zakončení mostecký Šebek, ale jeho střele chyběla přesnost. Ve 22. minutě si na pravé straně vyměnili míč Holečka se Šebkem, který poslal nebezpečný centr do pokutového území a Kasal prudkou střelou k pravé tyči překonal hostujícího brankáře – 1:0. Ve 35. minutě si vytvořili gólovou příležitost také hosté, ale naštěstí pro domácí skončil míč těsně nad brankou. Ve 40. minutě Holečka našel přesných centrem Mikesku a jeho střela šla kolem levé tyče. Po pauze ve 48. minutě se individuálně prosadil útočník hostí, který byl zastaven jen za cenu faulu v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Novák – 1:1. V 50. minutě odpověděl na vyrovnávající branku domácí Baník. Po výborně sehraném rohovém kopu zamířil přesně do černého hlavou Hruštinec – 2:1. V 60. minutě po pěkné kombinační akci domácích se dostal do zakončení mostecký Novák, ale branku přestřelil. V 74. minutě se po špatné rozehrávce domácího obránce Merdy dostal do zakončení hradecký Novák a svou šanci proměnil – 2:2. V závěru utkání se obě mužstva snažila o vstřelení vítězné branky, ale nakonec se štěstí přiklonilo na stranu Mostu. O osudu střetnutí rozhodl pohotovým zakončením Kasal v poslední minutě zápasu a Baníkovci silný Hradec porazili 3:2.

Branky: 22. a 80. Kasal, 50. Hruštinec

Sestava: Stanko – Lam, Merda, Hruštinec, Rác – Novák, Holečka, Ducháček, Kasal, Mikeska – Šebek (73. Záruba)

Trenér: Ladislav Jamrich

Asistent trenéra: Svatopluk Boušek

Ladislav Jamrich, trenér: „V dnešním utkání jsme předvedli velmi dobrý výkon. Musím být spokojen s přístupem všech hráčů, kteří v utkání nastoupili. Odměnou za jejich výkon proti kvalitnímu soupeři jim byla vítězná branka v poslední minutě utkání.“