FC Slovan Liberec - FK Baník Most   2 : 0 (2 : 0)

12.10.2013 - Liberec

Úvodní minuty zápasu měli více ze hry hosté, ale z převahy nic nevytěžili a domácí celek začínal postupně přebírat iniciativu. V 15. minutě se Liberec ujal vedení. Po centru z levé strany si našel odražený míč Šustek a střelou z 16 metrů zamířil přesně – 1:0. Ve 27. minutě se domácí tým prosadil podruhé a opět Šustek zvýšil vedení Slovanu – 2:0. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Domácí měli herní převahu a další šance. Ve 44. minutě zahrávali liberečtí rohový kop, mostečtí obránci byli nedůslední, pustili lehce domácího útočníka do zakončení a gólman Stanko nebezpečnou střelu kryl. V 64. minutě po pěkné kombinační akci domácích střílel útočník jen těsně vedle mostecké branky. V 65. minutě mohl z ojedinělé akce Mostu snížit Dolejší, který vyslal nebezpečnou střelu ze vzdálenosti 18 metrů, ale domácí brankář míč vyrazil na rohový kop. Domácí pak do konce zápasu kontrolovali průběh utkání a zaslouženě vyhráli.

Sestava: Stanko – Valta (40. Pečner), Šebek, Hruštinec, Rác – Novák – Lam (51. Holečka), Kasal, Mikeska, Ducháček (65. A. Weickert) – Dolejší

Trenér: Ladislav Jamrich

Asistent trenéra: Svatopluk Boušek

Ladislav Jamrich, trenér: „Po dvou kvalitních zápasech s Pardubicemi a Mladou Boleslaví jsme v dnešním utkání proti Liberci nedokázali dobrý výkon zopakovat. Domácí celek pro vítězství dělal maximum, přehrál nás v nasazení, agresivitě a zaslouženě vyhrál. My jsme si nedokázali vypracovat žádnou gólovou příležitost. Od začátku sezóny nás provází velká nevyrovnanost výkonů.“