SK Dynamo Č.Budějovice - FK Baník Most    2 : 0 (1 : 0)

24.08.2013 - SCM Mladé

Domácí Dynamo bylo před utkáním favoritem, ale úvodní minuty tomu nenasvědčovaly. Ve 4. minutě se na pravé straně prosadil Dolejší a přesným centrem našel na zadní tyči Ducháčka, který mířil nad branku. V 11. minutě měli gólovou šanci domácí, ale mostecký gólman Stanko byl na místě. Baník jihočeský celek přehrával ve středu hřiště a v 27. minutě Mikeska uvolnil Ducháčka, který prošel přes obránce a přesnou přihrávkou našel Kasala, ale hráč Mostu v jasné pozici míč minul. Ve 34. minutě opět po pěkné kombinaci ve středu hřiště a individuálním průniku Kasala, se ocitl sám před brankářem domácích Šebek, který jeho střelecký pokus kryl. Ve 40. minutě se prosadil zleva domácí Blažek, jeho střelu Stanko vyrazil k Bartošovi, jenž dorazil míč mezi tři tyče – 1:0. Most do 2. poločasu vstoupil opět aktivně. Ve 42. minutě Baník zahrával rohový kop a Mikeskova střela šla jen těsně mimo branku. V 63. minutě se po akci Dolejšího s Mikeskou uvolnil v pokutovém území Šebek, který postupoval sám na brankáře domácích a obránce Budějovic jasným faulem zastavil mosteckého útočníka, ale rozhodčí pokutový kop nenařídil. V 72. minutě se nešťastný odkop stopera Nováka odrazil od domácího útočníka do branky Mostu a Dynamo zvýšilo svůj náskok – 2:0. Poslední šanci utkání si vypracovalo domácí mužstvo. V 78. minutě po faulu hostů zahrávalo Dynamo přímý volný kop z hranice 18 metrů a míč skončil na tyči.

Sestava: Stanko – Valta, Novák, Hána, Rác (41. Zdeněk Weickert) – Holečka (73. Weinhauer), Kasal, Mikeska, Dolejší, Ducháček – Šebek

Trenér: Ladislav Jamrich

Asistent trenéra: Svatopluk Boušek

Ladislav Jamrich, trenér: „I přes konečnou prohru musím své mužstvo za předvedený výkon pochválit. Vytvořili jsme si proti silnému celku hodně gólových příležitostí, které jsme však špatně vyřešili. Divákům se utkání muselo líbit, obě mužstva hrála aktivně a k vidění byla spousta pěkných akcí.“