Bohemians Praha - FK Baník Most   3 : 3 (2 : 2)

15.09.2013 - LoKo Vršovice

Hosté inkasovali první branku už ve 3. minutě z volného přímého kopu – 1:0. V 19. minutě hráči Baníku nezachytili rychlý protiútok Bohemians. Hráč domácích postupoval sám na brankáře Stanka, kterého obešel a zpětnou přihrávkou našel volného spoluhráče – 2:0. V 21. minutě se podařilo hostům snížit po pěkné akci Valty se Šebkem a v pokutovém území se prosadil Novák – 2:1. Ve 26. minutě mostečtí vyrovnali, když se parádní střelou z 16 metrů přesně trefil Šebek – 2:2. Ve 36. minutě měl opět šanci aktivní Šebek, ale jeho nebezpečnou střelu domácí zablokovali. Ve 40. minutě ještě příležitost pražanů z volného přímého kopu nadvakrát zastavil Stanko. V úvodu 2. poločasu mostecký tým inkasoval lacinou branku. Po špatné rozehrávce obránců se míče zmocnil útočník Bohemians a přesně mířenou ránou poslal domácí znovu do vedení – 3:2. Ovšem Most téměř vzápětí srovnal. Rohový kop zahrával Mikeska a Dolejší střelou bez přípravy skóroval – 3:3. Zajímavý zápas gradoval. Domácí si sice vytvořili územní převahu, ale většina jejich akcí končila před pokutovým územím Baníku. V 78. minutě mohli rozhodnout hosté. Šebek zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Holečku, jenže jeho střele chyběla patřičná razance.

Branky: 21.Novák, 26.Šebek, 44.Dolejší

Sestava: Stanko – Valta, Hána, Pečner, Rác – Novák – Kasal (65. Holečka), Dolejší, Mikeska, Ducháček (72. Koštůr) – Šebek

Trenér: Ladislav Jamrich

Asistent trenéra: Svatopluk Boušek

Ladislav Jamrich, trenér: „Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, ale postupně jsme se lepšili. Hráči i za nepříznivého stavu ukázali velký charakter a doufám, že nám to pomůže do dalších zápasů. Proti kvalitnímu soupeři jsme podali velmi dobrý výkon.“