FK Baník Most - FK Viktoria Žižkov   2 : 1 (2 : 1)

12.11. 2011 Most - TCM Albrechtická

V posledním mistrovském utkání podzimní části žákovské Seznam ligy, se střetly týmy  Baníku Most a Viktorie Žižkov. Od úvodního hvizdu přitlačili mostečtí svého soupeře na jeho polovinu a rychlým napadáním nepouštěli soupeře téměř k vlastní brance. Velice aktivní domácí si vypracovali první obrovskou šanci po osmi minutách hry, kdy po ideální přihrávce za obranu se objevil sám před brankářem mostecký útočník Weinhauer, který bohužel nastřelil jen nohy hostujícího brankáře. Za další tři minuty šli dva domácí hráči na jediného obránce, bohužel nepřesnou přihrávkou se připravili o přesné zakončení. Po prvních patnácti minutách byl poměr střel 5:1 ve prospěch domácího mužstva. Zaslouženého vedení se po obrovském tlaku domácích dočkali mostečtí v 15. minutě, kdy po milimetrové přihrávce od Hány, se objevil za obranou útočník Šebek, který s přehledem otevřel skóre utkání 1:0. V 18. minutě to už bylo 2:0, kdy agresivním napadáním donutil útočník Šebek hostujícího obránce k obrovské chybě, když jen při odkopu trefil nohy mosteckého hráče, od jehož nohou se míč odrazil za záda bezmocného brankáře. O minutu později mohli mostečtí vést už o tři branky, kdy se ocitl,  opět zcela sám na malém vápně, druhý útočník Weinhauer, ale nedůrazným zakončením nechal vyniknout hostujícího brankáře. Hosté předvedli kloudnou akci až po 30. minutách hry, kdy po pěkné kombinaci se objevil v obrovské šanci hostující záložník, který naštěstí pro domácí netrefil ve výhodné pozici branku domácích. Dvě minuty před poločasem otálel s rozehrávkou domácí obránce Pstrong, který následným faulem nabídl hostům zajímavou standardní situaci. Hosté z Prahy tuto šanci dokázali náramně využít a po odraženém míči nadvakrát propálit domácího brankáře Klejnu 2:1. Tímto stavem rozhodčí ukončil i první poločas. Druhý poločas se hosté chtěli více tlačit před domácí branku, kde však naráželi na dobře zformovanou obranu domácích. Hosté se tak dostávali do zakončení jen sporadicky a za zmínku stojí jen dvě příležitosti po zbytečných chybách domácích hráčů. První chybu vyrobil špatnou rozehrávkou obránce Mikeska a hosté střelou z úhlu jen provětrali domácího brankáře Klejnu a druhou příležitost hostům nabídl špatnou rozehrávkou sám brankář Klejna, který svoji chybu dokázal nadvakrát dokonale napravit a vychytat hostující hráče. Jinak domácí i ve druhém poločase přehrávali hosty kombinační hrou, bohužel si ale už domácí nedokázali vytvářet tolik příležitostí jako v prvním poločase. V největší šanci se dokázal objevovat domácí střední záložník Dolejší. Při první příležitosti šel s dalším domácím hráčem na jednoho obránce. Dolejší volil střelu na vzdálenější tyč a míč jen těsně minul branku hostí. Při druhé příležitosti, byl už Dolejší úspěšnější a jeho střelu zastavila bohužel jen tyč pražské branky a z následné dorážky nechal vyniknout brankáře dorážející střídající útočník Valta. I přes tyto příležitosti se už stav do konce utkání nezměnil a domácí se po závěrečném hvizdu můžou připsat po kvalitním výkonu další tři body do ligové tabulky.

Branky: 15. Šebek, 18. Šebek

Sestava: Klejna – Němec, Roža (67. Svoboda), Pstrong, Mikeska  – Lam (15. Holečka, 55. Šulta), Hána, Dolejší,  Kasal (67. Rác)  – Šebek ,  Weinhauer (50. Valta)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér :  „ V tomto utkání kluci podali velmi kvalitní výkon a naše vítězství je zcela zasloužené. Škoda jen že jsme nepřidali i další branky, hlavně v začátku utkání jsme měli dost příležitostí. “