FAŠV Varnsdorf - FK Baník Most   0 : 5 (0 : 2)

05.11. 2011 UMT Varnsdorf

K dalšímu utkání žákovské ligy zajížděli mostečtí žáci do Varnsdorfu, kde se střetli s místní fotbalovou akademií. Mostečtí si vypracovali obrovskou šanci už v 1. minutě utkání. To postupovali dva hráči Mostu na jednoho obránce, bohužel útočník Šebek místo přihrávky lépe postavenému spoluhráči volil ukvapenou střelu, která jen těsně skončila vedle tyče domácí branky. Tato šance jako by ukolébala hostující mužstvo a domácí odpověděli pěknou střelou ze střední vzdálenosti, která jen orazítkovala břevno mostecké branky. Po této střele hra na dobrých čtvrt hodiny upadla do průměru a ani jedno z mužstev se do vážnější situace nedokázalo prosadit. Až ve 25. minutě se dokázal uvolnit přes dva bránicí hráče Hána a ideální přihrávkou našel nabíhajícího Weinhauera, který otevřel skóre utkání 0:1. Domácí se pokusili odpovědět rychlým protiútokem, který dokázali mostečtí s námahou odvrátit do bezpečí. V 33. minutě se dokázal uvolnit přes dva bránicí hráče útočník Šebek a své sólo od půlky hřiště zakončil brankou a zvýšil vedení mosteckého mužstva na 0:2. S tímto stavem skončil i první poločas. Chvíli po zahájení druhého poločasu se radovali hosté z Mostu po třetí, když ideální přihrávku za obranu proměnil ve 42. minutě aktivní Lam 0:3. Za tohoto stavu se začalo myslet více na útočení a na obou stranách tak přibývalo brankových příležitostí a domácí hráči dokonce dokázali nastřelit tyč mostecké branky. V 56. minutě se dokázal podruhé v zápase prosadit Lam po přihrávce od Hány a zvýšil vedení mosteckého mužstva na 0:4. V 60. minutě prokázal svoji rychlost Hána a sám před brankářem se nemýlil a upravil stav utkání na 0:5. V závěrečných minutách už mostečtí hru plně kontrolovali a dokázali si vytvořit ještě dostatek příležitostí, které nedokázali ovšem už proměnit. Přesto se mostečtí kluci mohli po závěrečném hvizdu radovat z vysokého vítězství.

Branky: 25. Weinhauer, 33. Šebek, 42. Lam, 56. Lam, 60. Hána

Sestava: Klejna   –   Němec  (56. Svoboda), Roža, Pstrong, Mikeska  (60. Šulta)   –   Lam  (56. Dvořák), Hána, Dolejší,  Kasal    –   Šebek  (40. Valta),  Weinhauer  (50. Holečka)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér : „ Dnes se v naší hře objevila spousta chyb v obranné fázi. V útočné části, zejména ve druhém poločase, předvedli kluci dost pěkných akcí a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. I přesto je to dost krutá porážka pro domácí za sympatický výkon. “