FK Baník Most – FAŠV Varnsdorf   6 : 2 (4 : 0)

2.6. 2012, 10.15 hodin,  Most – Stadion Josefa Masopusta

V posledním domácím mistrovském utkání jarní části žákovské Seznam ligy, přivítal domácí Baník Most mužstvo FAŠV Varnsdorf. Na začátku utkaní přitlačili mostečtí svého soupeře na jeho polovinu a rychlým napadáním nepouštěli soupeře téměř k vlastní brance. Výsledkem tohoto tlaku byla vstřelená branka již v 5. minutě, kdy se po přihrávce Valty prosadil Lam 1:0. O minutu později už domácí Baník vedl o dvě branky, když se dokázal prosadit kapitán mužstva Mikeska po ideálním uvolnění od Hány a střelou ze šestnáctky nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci 2:0. Po této brance se osmělili i hosté a párkrát zaměstnali obranu domácího mužstva. Obrana domácích však pracovala spolehlivě a hosté si i přes zvýšené úsilí vyloženou šanci vypracovat nedokázali. V 16. minutě zahrával rohový kop Mikeska. Hosté tento pokus dokázali ještě odvrátit, k odraženému míči se opět dostal Mikeska, který se uvolnil na pravé straně a milimetrovým centrem našel nabíhajícího Dolejšího, který nekompromisně zavěsil 3:0. Ve 23. minutě získali domácí míč na své polovině a po rychlém protiútoku a přihrávce Valty se prosadil Kasal a domácí Baník již vedl o čtyři branky 4:0. Hosté si největší šanci prvního poločasu vypracovali ve 27. minutě, kdy se hostující hráč hezky uvolnil na naší pravé straně a následný střílený centr s námahou dokázal odvrátil na roh Šebek. Poslední možnost prvního poločasu si vypracoval po pěkné individuální akci Kasal, jeho následný pokus ovšem dokázal brankář vyrazit na roh. Do kabin se tak šlo za vysokého vedení domácího mužstva v poměru 4:0. Druhý poločas začal aktivitou hostujícího mužstva, který vysunutým napadáním nutil domácí  k chybám v rozehrávce. Hosté se začali více tlačit do zakončení, ale jejich pokusy neměli dostatečnou razanci nebo přesnost a tak se stav skóre neměnil. Postupem času domácí hru sice vyrovnali, ale místo fotbalu byl spíše viděn boj o každý metr hřiště a ani jednomu mužstvu se nedařilo dobrou kombinací překonat obranu soupeře. Až v závěru zápasu se opět domácí dokázali dostávat do zakončení a v 55. minutě po ideální přihrávce Dolejšího, pálil těsně vedle Hána. V 59. minutě se nádherně dokázal uvolnit na hranici velkého vápna Lam a dělovkou k tyči přidal pátou branku domácích 5:0. O dvě minuty později domácím vyšla nejhezčí akce druhého poločasu a po ukázkové kombinaci nejprve skončil míč po stříleném centru Svobody na tyči hostující branky a pro dorážejícího Dvořáka nebyl problém dopravit míč do sítě 6:0. Doslova v posledních minutách se dokázali prosadit i hosté, když už nekoncentrovanost domácích obránců dokázali dvakrát potrestat a během posledních dvou minut vstřelit dvě branky a upravili tak  konečný účet zápasu na konečných 6:2 ve prospěch domácího mužstva. Po závěrečném hvizdu se tak domácí borci radovali ze zisku dalších ligových bodů a zároveň se loučili v této sezóně s domácím publikem.

Branky: 5., 59. Lam, 6. Mikeska, 16. Dolejší,  23. Kasal, 61. Dvořák

Sestava: Kešner (35. Stanko) – Svoboda, Němec, Šebek, Rác (56. Weinhauer) – Kasal (35. Dvořák), Mikeska, Lam, Valta (56. Holečka) – Hána, Dolejší

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér:  „ Naše vítězství je zasloužené a velmi spokojen jsem s prvním poločasem, kdy jsme se dobrou kombinací dostávali do zakončení a dokázali vstřelit i čtyři branky. V Druhém poločase už nebyl k vidění optimální výkon našeho mužstva a vytvořili jsme spoustu zbytečných chyb.  “