FK Baník Most - FK Ústí n/L   4 : 2 (1 : 2)

29.10. 2011 Most - TCM Albrechtická

V 12. kole žákovské ligy přivítali mostečtí žáci v krajském derby doma tým FK Ústí nad Labem. Domácí chtěli od začátku hrát aktivně a dostat soupeře pod tlak. Bohužel toto odhodlání zmrazili hosté už ve 4. minutě. To zahrál mostecký  Pstrong nešťastně malou domu, po které zahrávali hráči Ústí rohový kop přesně na hlavu zcela osamoceného hráče, který pohodlně otevřel skóre zápasu 0:1. Domácí hráči chtěli rychle odpovědět a hlavně úniky agilního Lama si o vyrovnání doslova říkaly. Bohužel v 15. minutě se po špatné rozehrávce domácích hráčů ujali míče hostující hráči a po pěkné narážečce se ocitl hostující hráč sám před domácím brankářem Klejnou, kterému nedal sebemenší šanci a zvýšil vedení hostujícího mužstva na 0:2. Domácí mužstvo vrátil do utkání v 19. minutě nádhernou ranou z 20 metrů záložník Hána a snížil stav z poměru mosteckých hráčů na 1:2. V závěru poločasu dostali mostečtí hráči hostující mužstvo pod tlak, kterému s vypětím všech sil dokázali hosté odolat a tak skončil první poločas  těsným vítězstvím mužstva z krajského města. Začátek druhého poločasu moc vzruchu ani před jednou brankou nepřinesl. Hosté bránili těsný výsledek a mosteckým hráčům chyběla větší přesnost k překonání ústecké obrany. Postupem času domácí ovšem vystupňovali tempo. V 45. minutě dali dokonce mostečtí hráči branku, která však pro ofsajd nebyla uznána. Na vyrovnání ale naštěstí domácí nemuseli dlouho čekat, to se prosadil po chybě hostující obrany v 50. minutě domácí Lam a vyrovnal na 2:2. O pět minut později už mostečtí vedli. Šebek se dokázal uvolnit přes dva bránicí hráče a ideální přihrávkou vybídl ke skórování Kasala, který neměl sebemenší problém dopravit míč do prázdné branky 3:2. Po této brance jako by se ovšem domácí báli vítězství a hosté převzali iniciativu, která ovšem narážela na dobře pracující defenzivu a tak to hosté zkoušeli z velké vzdálenosti, s čímž neměl domácí brankář Kešner sebemenší problém. V závěru zápasu začali hosté více otvírat hru a domácí toho dokonale využili k rozhodujícímu úderu. V 67. minutě se zmocnil míče domácí útočník Šebek, který si pohrál s bránicím hráčem a tváří v tvář hostujícímu brankáři přidal čtvrtou branku utkání 4:2. V závěru zápasu si domácí hráči bez problému vedení už pohlídali a tak se mohli po čtyřech prohrách konečně radovat z vítězství.

Branky: 19. Hána, 50. Lam, 54. Kasal, 67. Šebek

Sestava: Klejna (35. Kešner) - Němec, Roža, Pstrong, Mikeska – Lam, Hána, Dolejší,  Kasal – Šebek, Valta (20. Weinhauer, 68. Dvořák)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér : „ Dnes kluci ukázali obrovský charakter, protože otočit takto nepřízný stav utkání se ne vždy podaří. Celkově si myslím, že toto vítězství je zcela zasloužené, protože jsme celkově měli více příležitostí a byli daleko aktivnější než soupeř.“