FK Ústí nad Labem - FK Baník Most   2 : 1 (2 : 0)

8.5. 2012, 10.00 hodin,  Na Klíši – Ústí nad Labem

V úterý 8.5.2012 zajížděli starší žáci Baníku Most k předehrávce 25.kola do krajského města, kde se střetli s místním mužstvem FK Ústí nad Labem. V úvodu utkání se hra odehrávala ve středu hřiště a obě mužstva se pouze seznamovala. Po úvodním seznamování převzali iniciativu domácí a i když většinu času trávili na polovině mosteckého mužstva, tak si větší šanci vypracovat nedokázali. Až přišla 27. minuta a rohový kop domácích. Tento rohový kop zahrál domácí hráč až na zadní tyč, kde si někým nekrytý útočník míč zpracoval a druhým dotekem otevřel skóre utkání 1:0. O čtyři minuty později se nechal lehce odstavit od míče mostecký obránce Němec a domácí tuto situaci dokonale potrestali a zvýšili na 2:0. Tímto stavem skončil i první poločas. Druhý poločas začali zvedat aktivitu hosté z Mostu. Ve 45. minutě byl zastaven průnik mosteckého Hány jen nedovoleným zákrokem. Následný přímý kop zahrával exekutor Mostu Mikeska a přesnou trefou snížil stav utkání na 2:1 a dostal hosty zpět do hry. V 51. minutě se otočil na hranici velkého vápna Hána a ranou těsně vedle jen vystrašil domácího brankáře. Další šanci na vyrovnání si hosté vypracovali v 58. minutě, kdy si na centr Lama naběhl obránce Roža a střelou bez přípravy jen o milimetry minul branku domácích. V 63. minutě vystrašili hostujícího brankáře domácí hráči, ale  naštěstí pro hosty si s touto skrumáží před svoji  brankou dokázal brankář Stanko poradit. V závěru utkání si takticky hrající domácí hráči už těsné vítězství pohlídali a po závěrečném hvizdu si mohli připsat do tabulky další cenné tři body.

Branky: 45. Mikeska

Sestava: Stanko – Svoboda (60. Holečka), Němec, Roža, Mikeska – Dolejší, Kasal, Lam, Weinhauer (32. Valta) -  Hána, Šebek

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér:  „ Utkání by více asi slušela remíza a mělo dva rozdílné poločasy. V prvním nás domácí přehrávali. Nám chyběl pohyb bez i z míčem, agresivita v osobních soubojích a větší chuť do hry. Druhý poločas začali kluci být více aktivní, agresivnější a lepší na míči. Bohužel už se nám ale vyrovnat nepodařilo.“