FK Baník Sokolov - FK Baník Most   4 : 1 (3 : 0)

29.4. 2012, 10.00 hodin,  Sokolov – UMT

V 21. kole žákovské ligy se utkaly v boji o další ligové body, mužstva dvou Baníku a to domácího Sokolova a hostujícího Mostu. Na začátku utkání se mostečtí hráči pokoušeli o aktivní hru, kde chyběla jen lepší finální přihrávka. Bohužel domácí poprvé vážněji zahrozili v 5. minutě a po hrubé chybě mosteckých stoperů se hned dokázali střelecky prosadit a ujmout se pohodlně vedení 1:0. Po této brance se aktivita mosteckých žáků rozplynula jako pára nad hrncem a domácí svého soupeře v této fázi hry převyšovali v rychlosti, důrazu a v práci s míčem. Ve 20 minutě se domácí dokázali podruhé prosadit, když nechala obrana Mostu příliš volného prostoru domácím hráčům v pokutovém území a ti toho dokázali lehce využít ke střelení druhé branky 2:0. Největší šanci prvního poločasu si mostečtí vypracovali ve 23. minutě, kdy se až před brankáře domácích dostal přes dva bránicí hráče Hána. Jeho následný pokus dokázal brankář vytěsnit na roh. Ve 32. minutě chyboval ve středu hřiště mostecký Weinhauer a domácí po rychlém protiútoku dokonale trestali 3:0. Tímto vysokým vedením sokolovského Baníku skončil i první poločas. Druhý poločas začal náporem mosteckých žáků a výsledkem byly dvě 100% šance, když se v samostatném nájezdu objevil Šebek a posléze Hána, ale ani jeden z hráčů nedokázal vyzrát nad brankářem domácího mužstva. Lekci z produktivity ukázali domácí hráči mosteckým v 50. minutě a opět po nedorozumění v mostecké obraně upravili již na hrozivých 4:0. Až v 63. minutě se hráči Mostu mohli radovat z branky, když se dokázal prosadit po samostatné akci Šebek 4:1. V 68. minutě se mosteckému Baníku naskytla další šance na snížení stavu, když se kopala penalta po faulu na pronikajícího Šebka. Sám postižený ovšem nechal vyniknout jen brankáře domácího celku a domácí se mohou radovat z konečné výhry 4:1.

Branky: 63. Šebek

Sestava: Stanko – Lam, Svoboda (40. Rác), Němec, Mikeska – Valta, Hána, Kasal, Holečka (50. Dvořák) – Šebek, Weinhauer (33. Roža)

Trenér: Jiří Lovíšek

Vedoucí mužstva: Jiří Hora.

Jiří Lovíšek, trenér:  „ Utkání se mi hodnotí velmi těžce, jelikož jsme podali nejhorší výkon v jarní časti. Většina hráčů se jen utkání zúčastnila bez většího zápalu a chutě se sportovně obětovat ve prospěch celého mužstva. Mě nezbývá než soupeři pogratulovat k zaslouženému vítězství. “