FK Baník Most - SK Slavia Praha   1 : 3 (1 : 0)

5.5. 2012, 10.15 hodin,  Most – TCM Albrechtická

V dalším utkání žákovské ligy hostili žáci FK Baníku Most před domácím publikem jednoho z gigantů českého fotbalu a to mužstvo SK Slavia Praha. Od úvodního hvizdu zatlačili hosté domácí před pokutové území, kde ovšem naráželi na zhuštěnou obranu. I přes tuto zhuštěnou obranu si dokázali první šanci vypracovat hosté z hlavního města už v 5. minutě. To se objevil zcela sám na malém vápně po skrumáži před mosteckou brankou hostující útočník, jeho následná rána naštěstí pro domácí letěla vysoko nad branku. Postupem času se i domácí začali více osmělovat a v 10. minutě vyzkoušel pozornost slávistického brankáře Dolejší, ale i jeho střela jen těsně minula branku hostujícího mužstva. V 16. minutě nadějný brejk domácích hosté odvrátili jen na rohový kop. Na následný rohový kop zahrávaný Kasalem si nejvýše naskočil domácí kanonýr Šebek a hlavou otevřel skóre utkání 1:0. Na tuto branku se snažili hostě okamžitě reagovat a zatlačili domácí na svoji polovinu. I přes tlak hostujícího mužstva pracovala domácí obrana pozorně a umožnila slávistům jen střely ze střední vzdálenosti s kterýma si bezpečně poradil brankář Stanko. Domácí tým se snažil využít každou možnou situaci pro rychlý brejk a tím neustále zaměstnávat i defenzivu slávistického mužstva. V závěru poločasu i díky zahrávání několika standardních situací si hosté vytvořili tlak, který dokázali domácí v čele s brankářem i s trochou štěstí přežít bez úhony a tak se šlo do kabin za těsného vedení mosteckého mužstva.  Druhý poločas začal náporem slávistů a brankář Stanko musel vytáhnou proti střele hostujícího hráče skvělý zákrok a nadále držet čisté konto. Ve 43. minutě se dokázal přes tři bránicí hráče dostat až do zakončení mostecký Dolejší a z následnou dělovkou měl hostující brankář plné ruky práce a k následné dorážce se nedokázal prodrat dobíhající Valta. V této fázi hry začali hosté působit stále více nervózním dojmem a nedokázali najít recept na pružnou domácí obranu. Hosté zkoušeli ohrozit brankáře Stanka ze střední vzdálenosti. S těmito pokusy si dokázal vždy brankář Stanko poradit. Bohužel pro domácí přišla 55 minuta, kdy následný centr do vápna brankář Stanko chytá míč do ruky před dobíhajícím hráčem a za následný kontakt nařizuje hlavní rozhodčí pokutový kop proti domácímu mužstvu. Následnou penaltu hosté bezpečně proměňují a vyrovnávají stav utkání na 1:1. Tato penalta bohužel poznamenala psychicky mostecké hráče a hosté tohoto rozpoložení dokázali dokonale potrestat a během následných čtyř minut se dvakrát prosadit a dokonale otočit stav utkání na svoji stranu a upravit skóre utkání na 1:3. V závěru utkání se domácí s tímto stavem nechtěli smířit a vrhli všechny sily do útoku. V 63. minutě se sám před brankářem ocitl Němec, který hledal ještě lépe postaveného Dolejšího, kterému chyběl jen krok k tomu aby uklidil míč do prázdné branky. V poslední šanci zápasu se v 67. minutě objevil Šebek a po individuální akci a následném zakončení minul branku hostujícího mužstva jen o několik milimetrů.  Po závěrečném hvizdu se tak domácí smutně mohli koukat na slávistickou radost z vítězství v poměru 1:3.

Branka: 16. Šebek

Sestava: Stanko  – Svoboda, Hána, Šebek, Roža – Němec, Lam, Kasal, Weinhauer (60. Holečka) – Dolejší (65. Dvořák), Valta

Trenér: Jiří Lovíšek

Vedoucí mužstva: Jiří Hora.

Jiří Lovíšek, trenér: „ Myslím že v tomto utkání kluci podali kvalitní týmový výkon. Slávia ukázala kvalitu v žákovské kategorii, ale i naši hráči se v tomto utkání neztratili a dokázali donutit soupeře k chybám.