FK Baník Most - SK Kladno   1 : 2 (0 : 1)

17.09. 2011 Most – stadion Josefa Masopusta

V další kole žákovské ligy se střetli celky domácího Baníku Most a hostujícího SK Kladno. Začátek utkání byl z obou stran opatrný. Po úvodním oťukávání se k odraženému míči na hranici šestnácky dostal mostecký Dvořák, který bohužel trefil s voleje jen prostor hostujícího brankáře.  Hosté kontrolovali rychlým protiútokem ale i domácí brankář byl pozorný a tento pokus zlikvidoval. V 19.minutě vyrobili v rozehrávce chybu mostečtí obránci a útočník Kladna pěknou ranou kolem brankáře Klejny otevřel skóre utkání 0:1. Až tato branka přeci jen více nabudila mostecké hráče k větší aktivitě. Vyrovnání měl na hlavě Lam, který jen těsně minul tyčku kladenské branky. V závěru poločasu chyběl pověstný krůček k vyrovnání Dolejšímu, který nedosáhl na centr aktivního Láma.  Začátkem druhého poločasu se hra odehrávala především ve středu hřiště, kde se bojovalo o každý míč. Postupem času se domácí hráči nechtěli nechat s mířit s dosavadním výsledkem utkání a zatlačili hosty pře jejich branku. V 49. minutě se v obrovské šanci ocitl mostecký Valta, jehož následná střela skončila jen těsně nad brankou Kladna.  Vyrovnání se mostečtí hráči dočkali v 52. minutě, kdy se dokázal prosadit  Šebek 1:1. Po této brance následoval tlak domácích. Bohužel Mostečtí hráči v této fázi scela selhali v zakončení. Mostečtí hráči si vypracovali nejméně tři 100%  šance, ale ani Valta, Roža a Kasal nedokázali míč dopravit do Kladenské branky. A tak následoval pro domácí hráče trest. V poslední minutě nedokázali mostečtí hráči odkopnout míč a hráči Kladna tuto šanci dokázali dokonale využít a vstřelit vítěznou branku 1:2. Pár sekund po této brance ukončil hlavní rozhodčí toto utkání a tak se s tří bodů radovali hostující hráči Kladna.

Branka: Šebek

Sestava: KLejna (35. Kešner)  – Němec, Roža, Pstrong, Sommer (50. Rác, 60. Svoboda) – Lam, Kasal, Holečka (30. Dolejší), Mikeska – Šebek,  Dvořák (30. Valta, 63. Šulta)

Trenér: Jiří Lovíšek

Jiří Lovíšek, trenér :  „ S výsledkem i hrou nemohu být spokojen. Až posledních dvacet minut jsme hráli to co jsme si řekli před zápasem a aktivní hrou zapojeným větším počtem hráčů jsme si vytvořili obrovské šance, které jsme bohužel neproměnili a soupeř nás za to dokonale potrestal. Nám nezbývá nic jiného než soupeři pogratulovat k vítězství. “